До кінця року середні ставки за гривневими депозитами залишаться на рівні 14-14,5% річних

До кінця року середні ставки за гривневими депозитами залежно від терміну вкладів залишаться на рівні 14-14,5% річних.


Про це повідомив Дмитро Замотаєв, директор департаменту роздрібного бізнесу ГЛОБУС БАНКУ.




За його словами, середня дохідність вкладів терміном від 3 міс. до 6 міс. не перевищить 14,5% річних, а середній дохід від депозитів з розміщенням від 9 міс. до 1 року складе 14% річних. При цьому з урахуванням інфляції, яка у річному вимірі скоротилася до 5,3%, та супроводжувальних банківських комісій, “чистий” прибуток за гривневими вкладами складе від 6% до 7%, що майже у 2,5 раза перевищить дохідність валютних депозитів.


“Наразі для громадян найкращим і найбільш зрозумілим способом, щоб не лише зберегти, а й примножити власні заощадження, є відкриття гривневих депозитів. А з огляду на співвідношення дохідності, чистого прибутку та терміну вкладу очікується, що  найбільш популярними будуть вклади з розміщенням від 3 міс. до 6 міс. Станом на початок грудня їхня частка становить вже понад 50% від усіх нових вкладів, відкритих за жовтень-листопад”, - підкреслив Дмитро Замотаєв. 


Банкір детально розповів про те, що наразі в структурі депозитів понад 75% складають гривневі вклади, частка валютних депозитів - на рівні 15-17%, решта вкладів - це так звані “конвертаційні депозити”, суть яких полягає в можливості громадян придбати валюту за офіційним курсом з її подальшим обов’язковим розміщенням на депозитах терміном від 3 місяців.


У структурі гривневих вкладів, як твердить фахівець, домінують депозити на суму від 50 тис. грн до 100 тис. грн (їхня частка майже 50% від усіх гривневих вкладів), депозити на суму від 100 тис. грн до 200 тис. грн складають 20%, близько 15% - це вклади на суму до 50 тис. грн, кількість депозитів на суму від 200 до 500 тис. грн складає 10-12%, близько 7-10% - це вклади на суму понад 500 тис. грн.  


На його думку, зараз на ринку створені досить сприятливі умови для зростання кількості гривневих вкладів. Адже всупереч воєнним реаліям протягом останніх 5 місяців фіксується поступове зростання економіки: темпи інфляції знизилися майже вдвічі, поступово скорочується безробіття, хоч і незначно, але зростають доходи громадян. Крім того, системна макрофінансова підтримка України з боку західних партнерів покриває левову частку бюджетних витрат (міжнародна фінансова допомога складає до 50% всіх надходжень до загального фонду держбюджету).


“Економічний чинник сприяє зростанню кількості вкладів. Тому порівняно з листопадом в сегменті гривневих депозитів слід очікувати більшої динаміки: кількість нових вкладів може зрости на 5-10%”, - прогнозує він.  


Однак експерт не виключає, що в разі перегляду ставки за 3-місячними депозитними сертифікатами комерційні банки будуть змушені дещо відкоригувати ставки за гривневими депозитами.


Він пояснив, що за скорочення ставки за депсертифікатами на 1-2 в.п. (до 18-19%) середні ставки за вкладами терміном від 9 міс. до 1 року можуть знизитися на 0,5-1,5%, а дохідність депозитів з розміщенням від 3 міс. до 6 міс. втратить в середньому 0,5-1%.


“На мій погляд, протягом грудня НБУ намагатиметься зберегти високу прибутковість гривневих вкладів, закладаючи новий тривалий ринковий тренд до популяризації гривневих вкладів “в обмін” на досить високу дохідність. Адже фактично депозити “поглинають” вільну гривню, що позитивно впливає на інфляційні показники. Звісно, регулятор чудово розуміє, що зниження ставки за депозитними сертифікатами вплине на дохідність гривневих вкладів. Тому можна припустити, що принаймні до кінця грудня суттєві зміни в сегменті депозитів малоймовірні”, - підкреслив банкір. 


Дмитро Замотаєв зауважив, що наразі 100% коштів громадян, розміщених у банках, захищені Фондом гарантування вкладів.


Саме тому фактор безпеки та надійності при виборі банку вже не є настільки актуальним, як ще 2 роки тому: “Держава гарантує повернення вкладів в разі виникнення певних непоборних обставин, що призведуть до банкрутства фінустанови. І тепер для клієнтів пріоритетними при обранні банку стали зручність та якість отримуваного сервісу”. 


Він також радить громадянам, що найближчим часом планують відкрити банківський депозит, звернути увагу на кілька важливих аспектів:


  1. Перед ухваленням рішення про відкриття вкладу варто визначитися, які саме критерії або характеристики продукту є для клієнта найбільш важливими. Наприклад, для легкого розміщення готівки таким критерієм може стати зручне розташування відділення банку (поряд з місцем проживання чи роботи), або ж наявність “ультрасучасного” та зручного мобільного додатку, завдяки якому легко здійснити будь-яку операцію в будь-якій точці на мапі. 
  2. Бажано зіставити умови розміщення вкладів у різних банках для визначення найбільш привабливої пропозиції. При цьому не зашкодить більш прискіпливо вивчити умови, що суттєво відрізняються від загальноринкових. Унікальні, нетипові депозитні умови почасти можуть приховувати певні “маркетингові” фішки, коли рекламовані “шалені” відсоткові ставки розповсюджуються лише на один місяць з усього терміну вкладу (наприклад, на 1 з 12 місяців), або додаткові вимоги до клієнтів, наприклад, необхідність придбати певний “пакет послуг”, що не має жодного відношення до депозиту.
  3. Окремої уваги потребують умови дострокового розірвання договорів - чи взагалі це передбачено в угоді та на яких умовах. “Золоте” правило розміщення: кошти в обсязі 2-місячного заробітку бажано тримати на таких рахунках, що дають змогу оперативно та вільно ними розпоряджатися (включно з можливістю дострокового розірвання договору).         
  4. Для того, щоб дохід за депозитом був більш-менш фінансово “відчутним”, бажаний розмір вкладу має бути від 50 тис. грн.
  5. Розмір отримуваного доходу за гривневими вкладами напряму залежить від терміну розміщення: бажано бути обізнаним з процентними ставками кількох банків для вибору найбільш прибуткового варіанту. 
  6. Вибір терміну вкладу має ґрунтуватися на особистих планах клієнта зі збереження та примноження статків. Протягом останніх кількох місяців більшість банків пропонують найвищі ставки на депозити терміном від 3 міс. до 6 міс. Водночас вже зараз низка фінансових установ повертається до “класичної” моделі ціноутворення, коли більші ставки надаються на триваліший термін вкладу. Самі такі депозити надають можливість зафіксувати поточну високу ставку на суттєво довший термін. 

“Грудень обіцяє бути дуже активним: кількість вкладників зростатиме не лише через вигідні депозитні умови, а й завдяки значній довірі громадян до української банківської системи. Це вкрай важливо для стійкості економічної архітектури під час війни. А це своєю чергою суттєво для майбутньої Перемоги”, - підсумував Дмитро Замотаєв. 

Залишити коментар

Публікації автора

До кінця року середні ставки за гривневими депозитами залишаться на рівні 14-14,5% річних

Аналітика

До кінця року середні ставки за гривневими депозитами залишаться на рівні 14-14,5% річних

Інвестиції

До кінця року середні ставки за гривневими депозитами залежно від терміну вкладів залишаться на рівні 14-14,5% річних. Про це повідомив Дмитро Замот...

05.12.23

1 467

0
У четвертому кварталі найбільш затребуваними у громадян будуть гривневі депозити

Аналітика

У четвертому кварталі найбільш затребуваними у громадян будуть гривневі депозити

Аналітика

У четвертому кварталі 2023 року найбільш популярними у громадян будуть гривневі депозити з терміном розміщення від 3 міс. до 6 міс. Про це розповів...

26.09.23

1 607

0

Актуальне

Чому не варто використовувати безкоштовний конструктор сайтів

Огляд

Чому не варто використовувати безкоштовний конструктор сайтів

Бізнес

Розробка сайту для продажу товарів і послуг потрібна практично в будь-якій ніші. Багато підприємців не розуміють навіщо платити за розробку спеціаліст...

19.11.24

857

0
Як виграшна ставка на криптовалюту може змінити науку про мозок та довголіття

Інвестиції

Як виграшна ставка на криптовалюту може змінити науку про мозок та довголіття

BioTech

На початку квітня Джеймс Фікель сів на потяг із Бостона до Нью-Хейвену, штат Коннектикут, щоб перевірити мізки. Мізки, про які йдеться, колись знаходи...

17.11.24

775

0
Створення вашого бренду: процвітання в індустрії друку на футболках

Бізнес

Створення вашого бренду: процвітання в індустрії друку на футболках

Бізнес

Бізнес із друку на футболках – це не просто нанесення малюнків на тканину – це динамічна арена, де мистецтво зустрічається з можливостями у глобальном...

15.11.24

687

0
Підпишіться на нас

Раз на тиждень ми будемо надсилати Вам найцікавіші новини тижня

Конфіденційність гарантована

Популярні статті

Depositphotos: з підвальної контори до міжнародного холдингу з капіталом в 200 млн доларів

Бізнес

Depositphotos: з підвальної контори до міжнародного холдингу з капіталом в 200 млн доларів

Бізнес

Про фотобанк Depositphotos чули майже всі, хто працює з маркетингом, фотографією та цікавиться стартапами. Але чи знали ви, що Дмитро Сергєєв в 2009 р...

30.05.24

1 395

0
Понад 4 роки розвитку, глобальна експансія та AI технології: український Getpin залучив $400,000 від Presto Ventures

Понад 4 роки розвитку, глобальна експансія та AI технології: український Getpin залучив $400,000 від Presto Ventures

Інвестиції

Getpin — це український стартап, SaaS-інструмент онлайн-маркетингу, що допомагає бізнесу з фізичними точками продажу залучати клієнтів, які шукають т...

27.11.23

1 380

0
Як уникнути 10 типових помилок, які призводять до краху стартапів

Бізнес

Як уникнути 10 типових помилок, які призводять до краху стартапів

Для засновників стартапів шлях до успіху часто вкладений викликами та навчанням на власних помилках. Проте, знання типових помилок інших може допомогт...

21.12.23

1 380

0
Як створити власний сайт-вітрину за лічені хвилини. Актуально для малого бізнесу

Огляд

Як створити власний сайт-вітрину за лічені хвилини. Актуально для малого бізнесу

Які вони – українці? Вони сміливі, талановиті та працелюбні. Вони, попри всі зовнішні фактори та обставини, розвивають бізнеси, створюють крафтові про...

22.11.23

1 376

0
Чому ШІ такий дорогий

Аналітика

Чому ШІ такий дорогий

25 квітня Microsoft заявила, що витратила 14 мільярдів доларів на капітальні витрати в останньому кварталі та очікує, що ці витрати «суттєво зростуть»...

30.04.24

1 354

0
Чого стартапи можуть навчитися у сімейної бізнес-моделі

Бізнес

Чого стартапи можуть навчитися у сімейної бізнес-моделі

У Великій Британії налічується 4,8 мільйона сімейних підприємств. Це колосальні 88% усіх компаній у країні. У США 87% підприємств перебувають у сімейн...

01.12.23

1 343

0

 

Опитування
У якій соцмережі ви проводите найбільше часу?
Facebook
12% (34)
Instagram
6% (17)
TikTok
9% (25)
Telegram
26% (71)
Youtube
29% (80)
Twitter
2% (5)
А що це?
16% (43)
Залишити коментар

Натиснувши «Прийняти всі cookie-файли» ви погоджуєтесь на розміщення всіх cookie-файлів на вашому пристрої. Ви можете змінювати налаштування cookie-файлів або відкликати вашу згоду на їх використання у будь-який час натиснувши на «Налаштування cookie-файлів».