У Львові відбувся Mind Invest Summit – найбільший захід цього літа для інвесторів та підприємців

03.07.24

0

395

0

28-29 червня у Львові відбувся Mind Invest Summit – конференція для інвесторів, підприємців, команд стартапів та всіх, хто серйозно розглядає Україну та її активи як об'єкти інвестування. Захід виявився справді цінним, оскільки зібрав в одному місці збалансований склад спікерів, які своїми виступами, судженнями, переконаннями та думками прямо чи опосередковано впливають на інвестиційну привабливість країни.

Щодня, вранці та до самого вечора перед гостями Mind Invest Summit виступали керівники регуляторних органів держави, представники волонтерського руху та закордонних урядів, великого та середнього бізнесу, аналітики інституційних фондів та «ангельські інвестори».

Крім того, пройшли питчі багатьох українських стартапів, які прямо на заході намагалися залучити інвестиції.

Паралельно проходила технологічна виставка UA Tech Show – експозиція, яка об'єднала провідні технологічні компанії України, які представляють відвідувачам останні продукти та винаходи. Завдання учасників експозиції справді просте – шукати та знайти партнерів, інвесторів чи замовників.

А щовечора на учасників чекали виступу фестивалю Jazz Weekend. Першого дня гостей саміту занурив в атмосферу вишуканої музичної імпровізації Jazz in Kyiv Band та її відомий лідер Олексій Коган, другого дня – неперевершена Ніно Катамадзе.

 Mind Invest Summit
Mind Invest Summit

Ключові цитати із виступів спікерів Mind Invest Summit 2024

Ашот Абраамян, голова правління АТ АКБ «Львів»:

«Першою реакцією іноземних інвесторів на початок повномасштабного вторгнення був шок. Вони зайняли вичікувальну позицію, розраховуючи на те, що війна колись закінчиться і вже тоді вони зможуть надати фінансову допомогу. Поступово ми почали доносити до них думку, що невідомо, коли настане світ і що підтримка бізнесу потрібна тут і зараз. Наші поточні партнери відгукнулися першими та надали ресурси для кредитування. Більше того, Банк Львів був одним із перших у країні, хто почав залучати не лише кредитні кошти, а й гранти та гарантії через співпрацю з міжнародними організаціями та фондами. Тішить, що взаємодія постійно розширюється, і цього року до нас приєдналася низка нових потужних партнерів».

Ростислав Вовк, Голова Наглядової ради та співвласник «Кормотех»:

«Поки що нам не вигідно дозволяти міжнародним партнерам робити інвестиції в акціонерний капітал. Найдешевші кошти, які ми можемо знайти на ринку, – це кредитування. Ми сімейний бізнес, тому не плануємо бізнес під продаж, а для своїх дітей. Тож у нашій стратегії прописано, що якщо ми і будемо з ким партнеритися, то за 5-7 років маємо викупити цю частку назад».

Василь Хмельницький, український підприємець, засновник UFuture:

«Немає у світі країн, які були б налаштовані підтримати нас бути не сировинною, а виробничою державою. Це наше завдання. Адже буде виробництво, розвиватиметься малий та середній бізнес.Коли в місті десять заводів, люди отримують там гарні зарплати, витрачають тут, тоді малий та середній бізнес працюватимуть, оскільки в економіці все пов'язано».

Олесь Піщак, власник Audit of Sales, керуючий партнер БУДЕ ДІМ:

«Ми провели ґрунтовне дослідження ринку, згідно з яким опитані ріелтори вказали на 67% продажів, як середній показник кількості угод у 2023 році порівняно з довоєнним 2021 роком у Львівській області. Із війною Львів став мільйонником. На ринку ключовим продуктом на сьогоднішній день є таунхаус».

 Mind Invest Summit
Mind Invest Summit

Юлія Липовецька, екс-директор компанії великої четвірки, засновниця та СЕО компанії SAPience:

«Ми орієнтовані на ризики. Тому в певний момент уже під час війни ухвалили рішення на якийсь час відмовитися від іноземних інвестицій, щоб показати, що ми й самі чимало можемо. А партнери, які намагаються залучити нас до міжнародних проектів, приходять передусім за нашим інтелектуальним активом. Цінність нашого менталітету справді незрівнянна для багатьох країн».

Олександр Прохорович, менеджер з питань фіскального регулювання Філіп Морріс Україна:

«Наша основна фабрика знаходиться дуже близько до лінії фронту на Харківщині. Отже, коли розпочалося повномасштабне вторгнення Росії, ми припинили її роботу. Харківська фабрика повністю покривала потреби українського ринку, а також забезпечувала експорт до 20 країн, включаючи Японію. З війною ми почали залежати від імпорту, але це ускладнювало логістику та суттєво подорожчало собівартість продукції. Філіп Морріс інвестувала $30 млн і у травні цього року відкрила другу фабрику на Львівщині, де до кінця року працюватиме 250 співробітників. Ці робочі місця запропонували насамперед нашим харківським працівникам, 150 із них уже погодилися на переїзд до Львівської області».

Дмитро Зозуля, заступник голови правління МХП з M&A:

«Інвестиції у бізнеси, які розширюють нашу кулінарну експертизу, – один із напрямків, яким ми рухаємося для розвитку кулінарної екосистеми МХП. Ми шукаємо бізнес із потенціалом зростання. МХП має значний досвід у різних аспектах бізнесу, тому можемо посилити ці компанії не тільки фінансово, а й експертно. Ми готові поєднувати зусилля, інвестувати в капітал компаній та допомагати їм зростати».

Роман Матіс, президент Міжнародного Інвестиційного Офісу:

«Ми вміємо прискорювати багато процесів, які в інших країнах можуть тривати роками: в Україні можна реалізувати проект за місяці чи рік – те, що в інших країнах займатиме набагато більше часу».

Віктор Ющенко, третій Президент України:

«Понад 70% тих, хто залишив Україну за останні два роки, – це люди з вищою освітою. Сьогодні головним ресурсом процвітання економічної території будь-якої держави є робоча сила. Робоча сила у ХХІ столітті – це нафта ХХ століття. Це те, що не можна ігнорувати, за що треба дбати. І наш політичний та національний обов'язок – повернути цих українців додому».

Андрій Садовий, міський голова Львова:

«Якщо ми хочемо в Україні мати успіх, ми маємо 10 років інвестувати в освіту. Тільки інвестиції в освіту дадуть результат».  За його словами, Україна має неймовірний людський потенціал, але зараз він працює на інші країни. І треба працювати над тим, щоби повернути цей потенціал додому».

Сергій Коваленко, генеральний директор YASNO:

«Україна стала енергодефіцитною вже два роки. Ворог змінив тактику, на 90% знищивши ТЕЦ, на великий відсоток зруйнувавши гідрогенерацію електроенергії та повернувшись до тактики атак мережевих об'єктів. І ніяких прогнозів немає… Але росіяни продовжуватимуть обстріл. І збудувати велику кількість генерацій – це час, і він не в місяцях, а в роках».

Катерина Загорій, співзасновниця бюро соціальних проектів Zagoriy Foundation та директор ради директорів фармацевтичної компанії Дарниця:

«Ми створили власний фонд, назвали його власним ім'ям, витрачаємо власні кошти, створюємо на них власні соціальні проекти, щоб допомагати іншим, тому я маю питання, як заробляти. Треба більше заробляти, щоби більше витрачати на соціальні проекти».

Сергій Притула, волонтер, громадський діяч, засновник БФ Сергія Притули:

«Запорукою вдалих зборів стає залучення відомих блогерів, селебрітіс, зірок креативної індустрії та спорту, які виступають ретрансляторами на свої аудиторії інформації про збори. Фонд є оператором коштів, одним із учасників краудфандингової кампанії, який набуває відповідних ліцензій. Тож волонтерство – це синергія, а не конкуренція».

Тарас Кіцмей, співзасновник та член Ради директорів SoftServe:

«ІТ в Україні – це стратегічна індустрія. Основна причина полягає в тому, що вона створює у великих обсягах інтелектуальний капітал усередині країни. На сьогоднішній день близько трьохсот українських ІТ-фахівців інтегровано в глобальну економіку в дуже різних індустріях – у фінансовій системі, охороні здоров'я, роздрібній торгівлі, oil & gas тощо».

Віталій Коваль, голова Фонду державного майна України:

«На жаль, держава має сьогодні багато активів, які виглядають як пасиви. Тому важливо знайти собі точки зростання. Коли бізнес приходить і займається операційною діяльністю, це завжди ефективніше, ніж державний менеджмент».

 Mind Invest Summit
Mind Invest Summit

У рамках Mind Invest Summit було зібрано 1206694 грн. на потреби військових на благодійних аукціонах.

Дякую партнерам Mind Invest Summit:

 • Статусний партнер: Банк Львів
 • Автомобільний партнер: Audi Центр Львів
 • Міжнародний інвестиційний офіс
 • Компанія КоФармінг Україна
 • Компанія Кormotech
 • Природна мінеральна вода «Моршинська»
 • Компанія PepsiСo
 • Гастромаркет WINETIME
 • Алкогольний партнер – компанія Фіорелі
 • Юридичний партнер – компанія 4lex
 • БЦ Viking – бізнес-центр класу "А"

Головні інформаційні партнери: Українська асоціація венчурного та приватного капіталу UVCA, Capital Times, Львівський ІТ Кластер, Асоціація українського бізнесу у Польщі, Бізнес-школа УКУ, CORE business club, Американська торгова палата в Україні, EBA, Business Radio Group, Міжнародна бізнес-спільнота Board, Start global.

Інформаційні партнери: Інтерфакс-Україна, Ділова Столиця, LIGA:ZAKON, Root-Nation.com, Economist, robota.ua, Всеукраїнський аграрний журнал «АгроЕліта», Founder.ua, Українські Національні Новини, медіа-компанія «MPG: Бізнес та Фінанси », ресурс iTechua, телеграм-канал «Про Бізнес, стартапи, IT», клуб RISE, Harbar Bots, "Палай" медіа, Marketer, Сайт Києва 44.ua, телеграм-канал «Безніч | гроші | Бізнес».
Приймаючі партнери: багатофункціональний комплекс Emily Resort та Гранд готель Львів.

Залишити коментар

Актуальне

Як доставка збірних вантажів може сприяти зростанню бізнесу

Бізнес

Як доставка збірних вантажів може сприяти зростанню бізнесу

Бізнес

Світова торгова промисловість включає переміщення продуктів, послуг і капіталу через кордони і залучає різноманітний діапазон учасників і процесів. Во...

23.07.24

221

0
Фінтех-компанія відправляет літаки з готівкою в Зімбабве

Аналітика

Фінтех-компанія відправляет літаки з готівкою в Зімбабве

Аналітика

Принаймні раз на місяць, а іноді навіть тричі на тиждень, приватний літак приземляється в безпечній частині міжнародного аеропорту імені Роберта Габрі...

18.07.24

325

0
Регулятор Гонконгу планує режим ліцензування для стейблкойн-компаній

Інвестиції

Регулятор Гонконгу планує режим ліцензування для стейблкойн-компаній

Інвестиції

Гонконг планує запровадити режим ліцензування для емітентів стейблкойнів, чиї токени посилаються на ціну фіатних валют, повідомив де-факто центральний...

18.07.24

323

1
Підпишіться на нас

Раз на тиждень ми будемо надсилати Вам найцікавіші новини тижня

Конфіденційність гарантована

Популярні статті

Гранти для підтримки ідей та бізнесу 2024

Гранти для підтримки ідей та бізнесу 2024

В Україні можна отримати грант на бізнес чи реалізацію ідеї. Війна не зупинить зростання економіки та прогрес в розвитку нашої країни. Розповідаємо пр...

15.01.24

3 035

1
10 головних фінтех-інновацій, які ви повинні знати

Інновації

10 головних фінтех-інновацій, які ви повинні знати

Fintech

Фінансові технології або фінтех - це більше, ніж просто модне слово у світі фінансових послуг. Користувачі, а також підприємства наздоганяють тенденці...

12.10.23

2 413

1
Топ бізнес-ідей для підприємців-початківців

Бізнес

Топ бізнес-ідей для підприємців-початківців

Якщо ви подумуєте про початок бізнесу, вам слід подумати, чи відповідає ваша ідея тому, як люди живуть і підходять до своєї роботи. Якщо ви зможете ви...

28.09.23

2 264

1
Макдональдс: Гамбургери на першому плані, але нерухомість - основа доходу

Макдональдс: Гамбургери на першому плані, але нерухомість - основа доходу

Чи знали ви, що найбільша мережа закладів швидкого харчування, "Макдональдс", насправді отримує велику частину своїх прибутків від нерухомості? За ві...

08.11.23

2 242

1
Головні біотехнологічні інновації 2023 року

Головні біотехнологічні інновації 2023 року

BioTech

У світі біотехнології кожен рік приносить приголомшливі інновації та переломні моменти, що сприяють розв'язанню складних проблем і поліпшенню якості ж...

06.10.23

1 933

0

 

Опитування
У якій соцмережі ви проводите найбільше часу?
Facebook
11% (25)
Instagram
7% (16)
TikTok
10% (23)
Telegram
27% (62)
Youtube
26% (59)
Twitter
2% (5)
А що це?
17% (38)
Залишити коментар

Натиснувши «Прийняти всі cookie-файли» ви погоджуєтесь на розміщення всіх cookie-файлів на вашому пристрої. Ви можете змінювати налаштування cookie-файлів або відкликати вашу згоду на їх використання у будь-який час натиснувши на «Налаштування cookie-файлів».