Vitagramma: медичний стартап одного клієнта та мільйонні перспективи

17.06.24

0

1 313

0

Медичний сервіс Vitagramma створено у 2012 році двома українцями (Дмитро Гік та Валентин Перція) з амбіціями завоювати світовий ринок та створити продукт, якому не буде аналогів. За 12 років роботи стартап змінювався багато разів, проводив експерименти та заробляв гроші несподіваними способами. 

Поговоримо, що за сервіс Vitagramma, його користь для українців та підприємців, які хочуть зробити свій IT-продукт (корисно знати про ринки, пошук фінансування, амбіції).

Vitagramma
Image Credits: Pixabay

Міфи про стартап без інвестицій 

Стандартний образ стартаперів: молоді люди до 30 років, з великими ідеями, але без фінансування, закочують рукави та починають наполегливо працювати над своїм проектом. 

Vitagramma має трохи іншу історію. Її засновники Дмитро Гік (40 років на момент заснування компанії) та Валентин Перція (45 років) не були хлопчиками з вулиці. 

Це досвідчений хірург та власник брендингової агенції, який уже мав досвід організації успішного бізнесу та коло корисних знайомств. 

За плечима Гіка робота на керівних посадах відомих фармацевтичних корпорацій, включаючи Roche Ukraine та розвиток ЗМІ, за допомогою якого вони у майбутньому рекламуватимуть свій стартап Vitagramma. 

Ідея створити медичний сервіс, який би прийшов на зміну звичайним карткам пацієнтів, прийшла до чоловіків невипадково. З моменту знайомства у 2007 році на одній із фармацевтичних конференцій, вони почали періодично зустрічатися та обговорювати бізнес ідеї, які їм спадають на думку. 

Якось Гік поділився думкою про створення в Україні платформи подібної до американської PatientsLikeMe, де користувачі могли б обговорювати свої діагнози, проблеми зі здоров'ям та ділитися інформацією. 

За 6 місяців до цієї розмови Перція мав співпрацю з лабораторіями «Дела» і запропонував Гіку почати зі збереження даних, а соціальну мережу створити вже після того, як буде набрано аудиторію та розкручено проект. 

Ідею відразу було запропоновано власнику мережі «Діла» Сергію Теличкуну, але він її не оцінив.Стартапери пішли до його конкурентів «Сінево» і в особі цієї компанії отримали партнера та клієнта, який досі забезпечує 80% річного виторгу. 

Перш ніж стартап почне шукати інвестиції, мине 1,5 роки його існування. У розробку проекту вкладалися особисті кошти та інтерес його власників. На початковому етапі Гік вклав у проект 150 000 $ власних грошей, а Перція лише свій досвід, час та знання, тому що вільних фінансів не мав. 

Акції компанії поділили на три частини, у відсотках кожен із співвласників отримав: 

  • юрист, який займався документацією – 10%;
  • гік, який вклав свої реальні гроші у проект – 70%;
  • перція – 20% за свою роботу та знання. 

Пізніше частину акцій буде викуплено проектом «Синєво», хто купив акції і який відсоток не розголошується. Амбіції проекту були масштабні. Компанія збиралася використовувати Україну як полігон і вийти на ринки Китаю, Індії та Бразилії, які вони вважали «дикими» через великий відсоток страхової медицини та необхідність пацієнтів самостійно дбати про своє здоров'я. 

Як показав час, мрії та реальність можуть суттєво відрізнятися, але навіть за таких обставин можна непогано заробляти.

Vitagramma: суть проекту та його користь для українців

Сервіс дозволяє безкоштовно зберігати результати медичних аналізів та мати до них доступ із будь-якого куточка світу. Додатково можна отримати купони на знижки, які дають право користуватися послугами партнерів сервісу на вигідних умовах. 

Найбільший партнер стартапу  лабораторія «Сінево», але є й інші компанії. Кожен користувач має власний кабінет, в якому зберігається його інформація. Усередині сервісу можна знайти лікаря у своєму регіоні, який повністю влаштує. 

Лікарі мають можливість бачити аналізи свого пацієнта та історію хвороби, що дозволяє будувати систему лікування ефективно, ґрунтуючись на фактичній інформації, а не домислах пацієнтів. 

Додатково Vitagramma пропонувала мобільний додаток для лікарів, де вони можуть консультуватися з колегами в складних ситуаціях. Додаток є кишеньковою соціальною мережею, де є можливість вказувати спеціалізацію та ставити запитання. 

Ці питання були лише лікарям, які мають відповідну кваліфікацію. Можна зберігати потрібну інформацію окремо. Програма була створена для Android в 2015 році, але на ринку довго не протрималася і була виключена з маркетплейсів.

Напрями діяльності та варіанти заробітку компанії 

Спочатку Vitagramma планувала заробляти на кінцевих користувачах, але команда вчасно зрозуміла, що українці не платитимуть за незрозумілу послугу. Вони та медичні обстеження проходять нерегулярно, не кажучи вже про необхідність плати за збереження даних. 

Ідея монетизації проекту змінилася і спрацювала у плюс. Зараз стартап має кілька джерел заробітку: 

  • рекламні розсилки. Сервіс має доступ до персональної інформації пацієнта (люди самі висловлюють згоду на обробку персональних даних), що дозволяє йому бачити, яких ліків потребує пацієнт і коли вони йому знадобляться. Компанія уклала угоду з фармацевтичними компаніями, такими як Bionorica, та пропонує їхній продукт;
  • контракти з лабораторіями "Сінево". Співпраця йде у двох напрямках: віртуальний кабінет користувача з можливістю збереження даних та повернення клієнта за допомогою розумного націлу. За віртуальний кабінет стартап отримує фіксовану суму, а за кожного залученого клієнта – відсоток. Величина доходу власниками компанії позиціонується як комерційна таємниця, але за даними незалежних джерел інформації, він становить не менше 300 000 $ на рік;
  • лікарі. Після створення можливостей для співпраці лікаря та пацієнта база сервісу зросла на 1000 фахівців, які можуть працювати по всьому світу. З початку роботи сервісу можливості для лікарів були безкоштовними, але проект міг заробляти на залученні нових клієнтів та персональних рекомендацій.

Закордонний ринок та амбіції компанії

Як уже було сказано, власники стартапу розглядали ринок України як полігон для відпрацювання системи та подальшого виходу на іноземний ринок.

Спочатку розглядався ринок США та ЄС, а потім стало зрозуміло, що дуже багато нюансів законодавства та витрат (для виходу на ринок потрібно майже 2 млн. доларів), а кількість потенційних клієнтів у районі 800 000 млн. осіб. 

Значно більше давав ринок Китаю та Індії (близько 1,2 млрд. за винятком 400 000 млн. тих, хто живе на 1$ на день). Основний акцент було зроблено саме на цю країну, бо з Китаєм бізнес не пішов. 

Через сервіс LinkedIn було знайдено компанію, яка допомогла вийти на відомі індійські лабораторії та влаштувала переговори з ними. 8 місяців тривали переговори з індусами, які закінчилися контрактом із лабораторією, яка посідає 5 місце у рейтингу індійських компаній. 

Власники проекту вже відкорковували шампанське та святкували успіх, який мав принести понад 500 000 млн доларів на рік та багаторічну співпрацю, але за фактом нічого не вийшло. 

Як кажуть самі власниками проекту, більш ніж за 8 місяців індуси не змогли зробити нормальне АРI, щоб з ними можна було співпрацювати. Контракт не було реалізовано.

Щодо виходу на інші іноземні ринки, компанія також зіткнулася з низкою проблем. Європа вимоглива до законодавства, як і США, забракло можливостей для закріплення в цій ніші. Рішення було прийнято закріпитися на ринку України, де вже є один клієнт (мережа лабораторій «Сінево») та понад 25 млн потенційних клієнтів. 

На момент 2024 офіційний сайт сервісу не працює, при переході за посиланням, йде переадресація трафіку відразу на віртуальний кабінет в лабораторії «Сінево». З ринку України стартап отримував близько 1 млн. доларів на рік. Які у підприємців плани на подальший розвиток наразі невідомо.

Залишити коментар

Актуальне

Amazon анонсує Nova, нове сімейство моделей ШІ

Інновації

Amazon анонсує Nova, нове сімейство моделей ШІ

Інновації

На своїй конференції re:Invent у вівторок Amazon Web Services (AWS), підрозділ хмарних обчислень Amazon, анонсував нове сімейство мультимодальних гене...

04.12.24

448

0
Найкращі програми Apple Watch для підвищення вашої продуктивності

Огляд

Найкращі програми Apple Watch для підвищення вашої продуктивності

Диджитал

Todoist Todoist — чудовий додаток для керування завданнями на Apple Watch, коли ви не хочете діставати iPhone. Програма дозволяє створювати завдання т...

02.12.24

869

0
Навіщо використовувати коворкінг-простір для вашого бізнесу

Бізнес

Навіщо використовувати коворкінг-простір для вашого бізнесу

Бізнес

Віддалена робота не означає, що вам доведеться працювати з дому. Часто домашня ситуація не підходить для роботи. Квартира може бути надто маленькою аб...

25.11.24

1 042

0
Підпишіться на нас

Раз на тиждень ми будемо надсилати Вам найцікавіші новини тижня

Конфіденційність гарантована

Популярні статті

Гранти для підтримки ідей та бізнесу 2024

Гранти для підтримки ідей та бізнесу 2024

В Україні можна отримати грант на бізнес чи реалізацію ідеї. Війна не зупинить зростання економіки та прогрес в розвитку нашої країни. Розповідаємо пр...

15.01.24

5 391

2
10 головних фінтех-інновацій, які ви повинні знати

Інновації

10 головних фінтех-інновацій, які ви повинні знати

Fintech

Фінансові технології або фінтех - це більше, ніж просто модне слово у світі фінансових послуг. Користувачі, а також підприємства наздоганяють тенденці...

12.10.23

3 904

1
Макдональдс: Гамбургери на першому плані, але нерухомість - основа доходу

Макдональдс: Гамбургери на першому плані, але нерухомість - основа доходу

Чи знали ви, що найбільша мережа закладів швидкого харчування, "Макдональдс", насправді отримує велику частину своїх прибутків від нерухомості? За ві...

08.11.23

3 686

1
Головні біотехнологічні інновації 2023 року

Головні біотехнологічні інновації 2023 року

BioTech

У світі біотехнології кожен рік приносить приголомшливі інновації та переломні моменти, що сприяють розв'язанню складних проблем і поліпшенню якості ж...

06.10.23

3 312

0
Топ бізнес-ідей для підприємців-початківців

Бізнес

Топ бізнес-ідей для підприємців-початківців

Якщо ви подумуєте про початок бізнесу, вам слід подумати, чи відповідає ваша ідея тому, як люди живуть і підходять до своєї роботи. Якщо ви зможете ви...

28.09.23

3 087

1

 

Опитування
У якій соцмережі ви проводите найбільше часу?
Facebook
13% (35)
Instagram
6% (17)
TikTok
9% (25)
Telegram
25% (71)
Youtube
30% (83)
Twitter
2% (5)
А що це?
15% (43)
Залишити коментар

Новини

OpenAI запускає свого конкурента Google ChatGPT Search

OpenAI запускає свого конкурента Google ChatGPT Search

У четвер компанія запустила ChatGPT Search, еволюцію прототипу SearchGPT, представленого цього літа. Завдяки вдосконаленій версії моделі OpenAI GPT-4o...

01.11.24

1 527

0
Курс з трансферного ціноутворення в Україні: для кого та переваги навчання

Курс з трансферного ціноутворення в Україні: для кого та переваги навчання

Для підприємств з міжнародною діяльністю важливо орієнтуватися в тонкощах трансферного ціноутворення (ТЦУ). Це дозволяє розуміти податкове навантаженн...

01.11.24

815

1
Архон виходить із тіні, маючи 20 мільйонів доларів і «клітки з антитілами», щоб прискорити розробку ліків

Архон виходить із тіні, маючи 20 мільйонів доларів і «клітки з антитілами», щоб прискорити розробку ліків

Archon Biosciencs, біотехнологічний стартап, який використовує штучний інтелект для розробки нових біомолекул, отримав вражаючі 20 мільйонів доларів п...

31.10.24

1 366

0
В Україну ввезли легкових авто майже на $3 млрд у січні-серпні

В Україну ввезли легкових авто майже на $3 млрд у січні-серпні

Із січня по серпень в Україну було імпортовано 215 600 легкових авто, зокрема, вживаних та нових, повідомляє асоціація «Укравтопром» із посиланням на...

31.10.24

1 386

1
Найбагашою людиною Китаю став засновник ByteDance Чжан Імін

Найбагашою людиною Китаю став засновник ByteDance Чжан Імін

Засновник ByteDance Чжан Імін є найбагатшою людиною в Китаї з особистим статком у 49,3 мільярда доларів. 41-річний Чжан, який пішов з посади виконавчо...

30.10.24

1 694

0
Ештон Катчер пояснює, чому він робить ставку на ШІ

Ештон Катчер пояснює, чому він робить ставку на ШІ

Ештон Катчер, співзасновник Sound Ventures, вважає, що кожна компанія стане компанією зі штучним інтелектом. Актор та інвестор виступив на TechCrunch...

30.10.24

1 337

0
Мільярдер Френк Маккорт хоче купити TikTok

Мільярдер Френк Маккорт хоче купити TikTok

У той час як зростає тиск на китайську материнську компанію TikTok ByteDance, щоб продати платформу на тлі ескалації уряду США, ByteDance стверджує, щ...

29.10.24

1 453

0
Сучасна CRM для малого бізнесу: огляд можливостей SITNIKS

Сучасна CRM для малого бізнесу: огляд можливостей SITNIKS

SITNIKS CRM – це сучасна українська СRM-система, оптимізована для instagram-бізнесу, маркетплейсів, інтернет-магазинів та продажів у чатах. Ця система...

28.10.24

842

0
Ядерний стартап Pacific Fusion отримав 900 мільйонів доларів фінансування

Ядерний стартап Pacific Fusion отримав 900 мільйонів доларів фінансування

Pacific Fusion Corp., енергетична компанія, яка намагається створити джерело енергії на основі ядерного синтезу, заявила, що залучила понад 900 мільйо...

28.10.24

1 237

0
Статки Ілона Маска зросли  до 270,3 мільярдів доларів, оскільки Tesla повертається

Статки Ілона Маска зросли до 270,3 мільярдів доларів, оскільки Tesla повертається

У четвер Ілон Маск збільшив свій капітал на 33,5 мільярда доларів, оскільки акції Tesla Inc. продемонстрували найбільший приріст за понад десять років...

25.10.24

2 201

0
BYD перемагає у глобальній гонці за створення дешевших електромобілів

BYD перемагає у глобальній гонці за створення дешевших електромобілів

Після збільшення річних продажів у Китаї в 15 разів до 3 мільйонів автомобілів лише за три роки, BYD тепер експортує приблизно на 95 ринків, включаючи...

24.10.24

1 580

0
Tesla Cybertruck став третім найбільш продаваним електромобілем в Америці

Tesla Cybertruck став третім найбільш продаваним електромобілем в Америці

Cybertruck від Tesla став третім найбільш продаваним електромобілем у Сполучених Штатах у третьому кварталі, випередивши всі інші електромобілі, вироб...

24.10.24

1 419

0
Supernova Airlines отримала дозвіл на рейси з України до Праги

Supernova Airlines отримала дозвіл на рейси з України до Праги

Авіакомпанія «Supernova Airlines» отримала дозволи на польоти «Київ — Прага — Київ» та «Львів — Прага — Львів», йдеться в наказі Державної авіаційної...

23.10.24

1 472

0
Починається будівництво нового гірського курорту в Карпатах за $1,5 млрд

Починається будівництво нового гірського курорту в Карпатах за $1,5 млрд

ОККО Group Віталія Антонова побудує новий всесезонний гірський курорт GORO Mountain Resort, йдеться в пресрелізі компанії. Він буде розташований біля...

23.10.24

2 499

0
xAI, стартап Ілона Маска зі штучного інтелекту, запускає API

xAI, стартап Ілона Маска зі штучного інтелекту, запускає API

API xAI має лише одну модель, «grok-beta», ціна якої становить 5 доларів США за мільйон вхідних токенів (~750 000 слів) або 15 доларів США за мільйон...

22.10.24

1 252

0
Біткойн відновлює рух до $70 000 після встановлення нового максимуму

Біткойн відновлює рух до $70 000 після встановлення нового максимуму

Біткойн подорожчав учетверте за п'ять днів, і спекулянти знову націлилися на 70 000 доларів США на тлі зростаючого надлишку цифрових активів. Криптова...

22.10.24

1 477

0
Що ми знаємо про звільнення в Meta

Що ми знаємо про звільнення в Meta

Минулого тижня кілька команд Meta постраждали від звільнень. Компанія підтвердила звільнення і зазначила, що зміни були внесені для перерозподілу ресу...

21.10.24

1 254

0
Бронювання від мобілізації в «Дії» призупинили до 15 листопада

Бронювання від мобілізації в «Дії» призупинили до 15 листопада

Це випливає з форми подання заяви на бронювання на порталі «Дія». «Послуга тимчасово закрита. До 15 листопада триватиме аудит заброньованих військовоз...

20.10.24

1 715

0
SpaceX виграла контракт на запуск Space Force на 733 мільйони доларів

SpaceX виграла контракт на запуск Space Force на 733 мільйони доларів

У п’ятницю SpaceX отримала від Космічних сил США контракт на вісім запусків на суму 733 мільйони доларів США в рамках поточної програми, спрямованої н...

19.10.24

1 373

0
ChatGPT з’являється у Windows

ChatGPT з’являється у Windows

Сьогодні OpenAI оголосила, що розпочала попередній перегляд спеціальної програми Windows для ChatGPT, своєї платформи чат-ботів на основі штучного інт...

18.10.24

1 362

0

Натиснувши «Прийняти всі cookie-файли» ви погоджуєтесь на розміщення всіх cookie-файлів на вашому пристрої. Ви можете змінювати налаштування cookie-файлів або відкликати вашу згоду на їх використання у будь-який час натиснувши на «Налаштування cookie-файлів».