Vitagramma: медичний стартап одного клієнта та мільйонні перспективи

17.06.24

0

1 308

0

Медичний сервіс Vitagramma створено у 2012 році двома українцями (Дмитро Гік та Валентин Перція) з амбіціями завоювати світовий ринок та створити продукт, якому не буде аналогів. За 12 років роботи стартап змінювався багато разів, проводив експерименти та заробляв гроші несподіваними способами. 

Поговоримо, що за сервіс Vitagramma, його користь для українців та підприємців, які хочуть зробити свій IT-продукт (корисно знати про ринки, пошук фінансування, амбіції).

Vitagramma
Image Credits: Pixabay

Міфи про стартап без інвестицій 

Стандартний образ стартаперів: молоді люди до 30 років, з великими ідеями, але без фінансування, закочують рукави та починають наполегливо працювати над своїм проектом. 

Vitagramma має трохи іншу історію. Її засновники Дмитро Гік (40 років на момент заснування компанії) та Валентин Перція (45 років) не були хлопчиками з вулиці. 

Це досвідчений хірург та власник брендингової агенції, який уже мав досвід організації успішного бізнесу та коло корисних знайомств. 

За плечима Гіка робота на керівних посадах відомих фармацевтичних корпорацій, включаючи Roche Ukraine та розвиток ЗМІ, за допомогою якого вони у майбутньому рекламуватимуть свій стартап Vitagramma. 

Ідея створити медичний сервіс, який би прийшов на зміну звичайним карткам пацієнтів, прийшла до чоловіків невипадково. З моменту знайомства у 2007 році на одній із фармацевтичних конференцій, вони почали періодично зустрічатися та обговорювати бізнес ідеї, які їм спадають на думку. 

Якось Гік поділився думкою про створення в Україні платформи подібної до американської PatientsLikeMe, де користувачі могли б обговорювати свої діагнози, проблеми зі здоров'ям та ділитися інформацією. 

За 6 місяців до цієї розмови Перція мав співпрацю з лабораторіями «Дела» і запропонував Гіку почати зі збереження даних, а соціальну мережу створити вже після того, як буде набрано аудиторію та розкручено проект. 

Ідею відразу було запропоновано власнику мережі «Діла» Сергію Теличкуну, але він її не оцінив.Стартапери пішли до його конкурентів «Сінево» і в особі цієї компанії отримали партнера та клієнта, який досі забезпечує 80% річного виторгу. 

Перш ніж стартап почне шукати інвестиції, мине 1,5 роки його існування. У розробку проекту вкладалися особисті кошти та інтерес його власників. На початковому етапі Гік вклав у проект 150 000 $ власних грошей, а Перція лише свій досвід, час та знання, тому що вільних фінансів не мав. 

Акції компанії поділили на три частини, у відсотках кожен із співвласників отримав: 

  • юрист, який займався документацією – 10%;
  • гік, який вклав свої реальні гроші у проект – 70%;
  • перція – 20% за свою роботу та знання. 

Пізніше частину акцій буде викуплено проектом «Синєво», хто купив акції і який відсоток не розголошується. Амбіції проекту були масштабні. Компанія збиралася використовувати Україну як полігон і вийти на ринки Китаю, Індії та Бразилії, які вони вважали «дикими» через великий відсоток страхової медицини та необхідність пацієнтів самостійно дбати про своє здоров'я. 

Як показав час, мрії та реальність можуть суттєво відрізнятися, але навіть за таких обставин можна непогано заробляти.

Vitagramma: суть проекту та його користь для українців

Сервіс дозволяє безкоштовно зберігати результати медичних аналізів та мати до них доступ із будь-якого куточка світу. Додатково можна отримати купони на знижки, які дають право користуватися послугами партнерів сервісу на вигідних умовах. 

Найбільший партнер стартапу  лабораторія «Сінево», але є й інші компанії. Кожен користувач має власний кабінет, в якому зберігається його інформація. Усередині сервісу можна знайти лікаря у своєму регіоні, який повністю влаштує. 

Лікарі мають можливість бачити аналізи свого пацієнта та історію хвороби, що дозволяє будувати систему лікування ефективно, ґрунтуючись на фактичній інформації, а не домислах пацієнтів. 

Додатково Vitagramma пропонувала мобільний додаток для лікарів, де вони можуть консультуватися з колегами в складних ситуаціях. Додаток є кишеньковою соціальною мережею, де є можливість вказувати спеціалізацію та ставити запитання. 

Ці питання були лише лікарям, які мають відповідну кваліфікацію. Можна зберігати потрібну інформацію окремо. Програма була створена для Android в 2015 році, але на ринку довго не протрималася і була виключена з маркетплейсів.

Напрями діяльності та варіанти заробітку компанії 

Спочатку Vitagramma планувала заробляти на кінцевих користувачах, але команда вчасно зрозуміла, що українці не платитимуть за незрозумілу послугу. Вони та медичні обстеження проходять нерегулярно, не кажучи вже про необхідність плати за збереження даних. 

Ідея монетизації проекту змінилася і спрацювала у плюс. Зараз стартап має кілька джерел заробітку: 

  • рекламні розсилки. Сервіс має доступ до персональної інформації пацієнта (люди самі висловлюють згоду на обробку персональних даних), що дозволяє йому бачити, яких ліків потребує пацієнт і коли вони йому знадобляться. Компанія уклала угоду з фармацевтичними компаніями, такими як Bionorica, та пропонує їхній продукт;
  • контракти з лабораторіями "Сінево". Співпраця йде у двох напрямках: віртуальний кабінет користувача з можливістю збереження даних та повернення клієнта за допомогою розумного націлу. За віртуальний кабінет стартап отримує фіксовану суму, а за кожного залученого клієнта – відсоток. Величина доходу власниками компанії позиціонується як комерційна таємниця, але за даними незалежних джерел інформації, він становить не менше 300 000 $ на рік;
  • лікарі. Після створення можливостей для співпраці лікаря та пацієнта база сервісу зросла на 1000 фахівців, які можуть працювати по всьому світу. З початку роботи сервісу можливості для лікарів були безкоштовними, але проект міг заробляти на залученні нових клієнтів та персональних рекомендацій.

Закордонний ринок та амбіції компанії

Як уже було сказано, власники стартапу розглядали ринок України як полігон для відпрацювання системи та подальшого виходу на іноземний ринок.

Спочатку розглядався ринок США та ЄС, а потім стало зрозуміло, що дуже багато нюансів законодавства та витрат (для виходу на ринок потрібно майже 2 млн. доларів), а кількість потенційних клієнтів у районі 800 000 млн. осіб. 

Значно більше давав ринок Китаю та Індії (близько 1,2 млрд. за винятком 400 000 млн. тих, хто живе на 1$ на день). Основний акцент було зроблено саме на цю країну, бо з Китаєм бізнес не пішов. 

Через сервіс LinkedIn було знайдено компанію, яка допомогла вийти на відомі індійські лабораторії та влаштувала переговори з ними. 8 місяців тривали переговори з індусами, які закінчилися контрактом із лабораторією, яка посідає 5 місце у рейтингу індійських компаній. 

Власники проекту вже відкорковували шампанське та святкували успіх, який мав принести понад 500 000 млн доларів на рік та багаторічну співпрацю, але за фактом нічого не вийшло. 

Як кажуть самі власниками проекту, більш ніж за 8 місяців індуси не змогли зробити нормальне АРI, щоб з ними можна було співпрацювати. Контракт не було реалізовано.

Щодо виходу на інші іноземні ринки, компанія також зіткнулася з низкою проблем. Європа вимоглива до законодавства, як і США, забракло можливостей для закріплення в цій ніші. Рішення було прийнято закріпитися на ринку України, де вже є один клієнт (мережа лабораторій «Сінево») та понад 25 млн потенційних клієнтів. 

На момент 2024 офіційний сайт сервісу не працює, при переході за посиланням, йде переадресація трафіку відразу на віртуальний кабінет в лабораторії «Сінево». З ринку України стартап отримував близько 1 млн. доларів на рік. Які у підприємців плани на подальший розвиток наразі невідомо.

Залишити коментар

Актуальне

Amazon анонсує Nova, нове сімейство моделей ШІ

Інновації

Amazon анонсує Nova, нове сімейство моделей ШІ

Інновації

На своїй конференції re:Invent у вівторок Amazon Web Services (AWS), підрозділ хмарних обчислень Amazon, анонсував нове сімейство мультимодальних гене...

04.12.24

409

0
Найкращі програми Apple Watch для підвищення вашої продуктивності

Огляд

Найкращі програми Apple Watch для підвищення вашої продуктивності

Диджитал

Todoist Todoist — чудовий додаток для керування завданнями на Apple Watch, коли ви не хочете діставати iPhone. Програма дозволяє створювати завдання т...

02.12.24

857

0
Навіщо використовувати коворкінг-простір для вашого бізнесу

Бізнес

Навіщо використовувати коворкінг-простір для вашого бізнесу

Бізнес

Віддалена робота не означає, що вам доведеться працювати з дому. Часто домашня ситуація не підходить для роботи. Квартира може бути надто маленькою аб...

25.11.24

1 017

0
Підпишіться на нас

Раз на тиждень ми будемо надсилати Вам найцікавіші новини тижня

Конфіденційність гарантована

Популярні статті

Які біотехнології нам потрібні, щоб досягти Марса

Огляд

Які біотехнології нам потрібні, щоб досягти Марса

BioTech

Оскільки ми готуємося до далеких космічних подорожей і життя на Марсі, біотехнології матимуть важливе значення для того, щоб космічні кораблі більше н...

11.10.23

2 272

0
Топ 10 стартапів вересня, які отримали мільйонні інвестиції

Інвестиції

Топ 10 стартапів вересня, які отримали мільйонні інвестиції

Інвестиції

Переможцями вересня стали штучний інтелект, космос і біотехнології, зібравши понад 2 мільярди доларів у п'яти найбільших раундах. Anthropic Anthropic,...

03.10.23

2 157

1
Способи, якими рекламна продукція може допомогти стартапу залишити свій слід

Бізнес

Способи, якими рекламна продукція може допомогти стартапу залишити свій слід

Аналітика

Рекламна продукція - важливий маркетинговий інструмент для будь-якого бізнесу. Але вони особливо ефективні для компаній-початківців. Вони роблять ваш...

05.12.23

2 096

0
Чи є у вас менталітет бідності

Бізнес

Чи є у вас менталітет бідності

Ви страждаєте від менталітету бідності? Якщо так, то це заважає вам жити повноцінним і щасливим життям. Таке мислення не дасть вам змоги повністю розк...

31.01.24

2 047

0
Інвестиції в Україні у 2024 році: 3 надійні способи зберегти та примножити свої кошти

Інвестиції

Інвестиції в Україні у 2024 році: 3 надійні способи зберегти та примножити свої кошти

Інвестиції

Маєте певну суму та бажаєте зберегти свої гроші? А може, навіть хочете змусити їх “працювати”? Ми дізналися в експертів, які інвестиційні інструменти...

06.02.24

2 022

0
У 2024 запит малого та середнього бізнесу на кредити за пільговою програмою “5–7-9”може бути більшим за 150 млрд

Аналітика

У 2024 запит малого та середнього бізнесу на кредити за пільговою програмою “5–7-9”може бути більшим за 150 млрд

Аналітика

У 2024 році запит малого та середнього бізнесу на кредити за пільговою програмою “5–7-9”може бути більшим за 100-150 млрд грн. Про це, спираючись н...

24.10.23

1 998

3

 

Опитування
У якій соцмережі ви проводите найбільше часу?
Facebook
13% (35)
Instagram
6% (17)
TikTok
9% (25)
Telegram
25% (71)
Youtube
30% (83)
Twitter
2% (5)
А що це?
15% (43)
Залишити коментар

Новини

Coinbase тепер дозволяє купувати криптовалюту за допомогою Apple Pay у сторонніх програмах

Coinbase тепер дозволяє купувати криптовалюту за допомогою Apple Pay у сторонніх програмах

Coinbase оголосила про інтеграцію з Apple Pay у понеділок, дозволяючи розробникам додатків створювати можливість купувати криптовалюту за допомогою Ap...

04.12.24

504

0
Meta планує побудувати підводний кабель вартістю 10 мільярдів доларів, що охопить увесь світ

Meta планує побудувати підводний кабель вартістю 10 мільярдів доларів, що охопить увесь світ

Meta, батьківська компанія Facebook, Instagram і WhatsApp, є другим за величиною рушієм використання Інтернету в усьому світі. На його властивості та...

02.12.24

1 042

0
Ілон Маск подає судову заборону на перехід OpenAI до комерційного формату компанії

Ілон Маск подає судову заборону на перехід OpenAI до комерційного формату компанії

Адвокати технічного мільярдера Ілона Маска подали клопотання про попередню судову заборону проти OpenAI, кількох її співзасновників, а також її інвест...

02.12.24

1 056

0
Imagen 3 від Google Gemini дозволяє гравцям створювати власні шахові фігури

Imagen 3 від Google Gemini дозволяє гравцям створювати власні шахові фігури

Google Labs, експериментальний підрозділ технологічного гіганта, представив новий онлайн-проект, який пропонує цікаву варіацію гри в шахи. Веб-експери...

29.11.24

1 026

0
Китайська безпілотна компанія Pony AI збирається залучити 260 мільйонів доларів на IPO в США

Китайська безпілотна компанія Pony AI збирається залучити 260 мільйонів доларів на IPO в США

Pony AI Inc. залучила 260 мільйонів доларів після того, як оцінила первинне публічне розміщення в США на найвищому рівні, що свідчить про великий інте...

29.11.24

943

0
Компанія ШІ Ілона Маска може випустити споживчий додаток

Компанія ШІ Ілона Маска може випустити споживчий додаток

Повідомляється, що компанія Ілона Маска, що займається штучним інтелектом, xAI, готується до випуску окремої споживчої програми. Про це повідомляє The...

28.11.24

923

0
В Україні запустили автоматичну реєстрацію права власності на нерухомість

В Україні запустили автоматичну реєстрацію права власності на нерухомість

ВУкраїні відтепер права власності реєструються автоматично після введення обʼєкта будівництва в експлуатацію, без участі державного реєстратора, повід...

27.11.24

2 200

0
Tesla створює команду телеоператорів для своєї служби роботаксі

Tesla створює команду телеоператорів для своєї служби роботаксі

Відповідно до нещодавнього списку вакансій, Tesla наймає інженера-програміста для допомоги в розробці системи телеоперацій, яка дозволить людям-операт...

26.11.24

1 176

0
Зростання біткойна зупинилося після наближення до історичного рівня в 100 000 доларів

Зростання біткойна зупинилося після наближення до історичного рівня в 100 000 доларів

«Інвестори стурбовані, що біткойну «доведеться передихнути тепер, коли він фактично випробував рівень у 100 000 доларів», — сказав Метт Малей, головни...

25.11.24

1 474

0
Anthropic збирає ще 4 мільярди доларів від Amazon

Anthropic збирає ще 4 мільярди доларів від Amazon

Anthropic залучив додаткові 4 мільярди доларів від Amazon і погодився навчити свої флагманські генеративні моделі ШІ переважно на Amazon Web Services...

24.11.24

1 200

0
Apple створює більш розмовну Siri на базі ШІ

Apple створює більш розмовну Siri на базі ШІ

Apple розробляє нову версію свого голосового помічника Siri на базі передових великих мовних моделей (LLM). Ця більш розмовна Siri є частиною спроби A...

23.11.24

1 273

0
Apple Pay, Google Pay, PayPal будуть розглядатися як банки

Apple Pay, Google Pay, PayPal будуть розглядатися як банки

Деякі цифрові служби виглядають як банки й діють як банки, але не є банками, тобто вони можуть, наприклад, закрити ваш рахунок без попередження. Або в...

22.11.24

1 916

0
Нові правила бронювання

Нові правила бронювання

Кабінет Міністрів змінить підходи до бронювання працівників від мобілізації з 1 грудня. Нововведення стосуватимуться визначення статусу «критичного» п...

21.11.24

1 638

0
Користувачі Apple стали жертвами кібератак нульового дня

Користувачі Apple стали жертвами кібератак нульового дня

У вівторок Apple випустила оновлення системи безпеки, які, за її словами, «рекомендовано для всіх користувачів» для виправлення помилок безпеки, які в...

20.11.24

1 453

0
SpaceX запускає Starship вшосте — разом із Трампом

SpaceX запускає Starship вшосте — разом із Трампом

SpaceX провела шосте льотне випробування своєї масивної ракети Starship у вівторок вдень, компанія вітала особливого гостя: обраного президента Дональ...

20.11.24

1 378

0
Міністерство юстиції підштовхне Google до продажу Chrome, щоб зруйнувати пошукову монополію

Міністерство юстиції підштовхне Google до продажу Chrome, щоб зруйнувати пошукову монополію

Вищі антимонопольні чиновники Міністерства юстиції вирішили попросити суддю змусити компанію Alphabet Inc. Google продати свій браузер Chrome. Департа...

19.11.24

1 911

0
Інноваційна програма факторингу eDilo для українських ММСП

Інноваційна програма факторингу eDilo для українських ММСП

Ця ініціатива надасть доступ 450 українським мікро-, малим та середнім підприємствам (ММСП) до беззаставного фінансування за доступною ціною, що дозво...

19.11.24

1 007

0
Для військових запустять програму лояльності в «Армія+». Серед перших партнерів – Rozetka та Нова пошта

Для військових запустять програму лояльності в «Армія+». Серед перших партнерів – Rozetka та Нова пошта

Міністерство оборони України планує у 2025 році запустити загальнонаціональну програму підтримки військовослужбовців під назвою «Плюси». Про це повідо...

18.11.24

1 404

0
Найбагатша людина Азії приєднується до гонки за людиноподібних роботів

Найбагатша людина Азії приєднується до гонки за людиноподібних роботів

Індійський стартап, контрольований найбагатшою людиною Азії, виходить на ринок людиноподібних роботів, конкуруючи з американськими і китайськими конку...

18.11.24

1 387

0
Уряд оновив критерії для бронювання та отримання статусу критичного підприємства

Уряд оновив критерії для бронювання та отримання статусу критичного підприємства

Кабінет міністрів оновив критерії бронювання від мобілізації та для отримання статусу критичних підприємствами та організаціями, повідомив премʼєр-мін...

16.11.24

6 812

3

Натиснувши «Прийняти всі cookie-файли» ви погоджуєтесь на розміщення всіх cookie-файлів на вашому пристрої. Ви можете змінювати налаштування cookie-файлів або відкликати вашу згоду на їх використання у будь-який час натиснувши на «Налаштування cookie-файлів».