Головні біотехнологічні інновації 2023 року

06.10.23

0

2 952

0

У світі біотехнології кожен рік приносить приголомшливі інновації та переломні моменти, що сприяють розв'язанню складних проблем і поліпшенню якості життя, 2023 рік не є винятком. Він подарував нам дивовижні досягнення і перспективи в галузі біотехнології, які реально змінюють наш світ.

У цій статті ви дізнаєтеся про те, які відкриття і розробки привернули увагу світової спільноти вчених та інноваторів, і як ці інновації можуть змінити ландшафт медицини, сільського господарства, довкілля та багатьох інших галузей. Давайте разом досліджувати майбутнє, яке вже настало.

Генно-інженерні рослини, стійкі до стресів навколишнього середовища

Епідерміс коренів рослин має довгі виступи кореневих волосків, що збільшують площу їхньої поверхні для поглинання води та поживних речовин. Фосфати є ключовою поживною речовиною для росту рослин і фотосинтезу. Однак низька концентрація фосфатів у ґрунті ускладнює їх засвоєння і може спричинити дефіцит поживних речовин у рослин.

Дослідники-біотехнологи з Пенсільванського університету виявили, що надекспресія гена GRP8 збільшує утворення кореневих волосків і, таким чином, збільшує площу поверхні для поглинання води та поживних речовин. Також було виявлено, що надекспресія цього багатого на гліцин РНК-зв'язуючого білка покращує стійкість рослин до фосфатного голодування, підвищує стійкість до стресів довкілля і знижує потребу в добривах.

Платформа для безклітинного виробництва білка

Безклітинний синтез білка (CFPS) призводить до виробництва білків з використанням процесів біологічної транскрипції та трансляції без необхідності використання живих клітин. Натомість у цьому методі використовується лізат, який містить усі необхідні макромолекули, що полегшують біологічний синтез, однак приготування лізату потребує багато часу та грошей, тому є потреба в покращених методах CFPS.

Дослідники з Австралійського національного університету розробили новий метод створення інкапсульованих клітинних структур (eCells) на основі лізату E. coli для використання в CFPS. Цей біотехнологічний прорив дає змогу ефективно й економічно вигідно виробляти eCells, які, своєю чергою, можуть бути використані для синтезу біопродуктів, що мають високу комерційну цінність і промислове значення.

Репродуктивний гормон для корів

Фолікулостимулюючий гормон (ФСГ) широко використовується для сприяння відтворенню у тваринництві. Однак більша частина ФСГ, вироблена біотехнологічними компаніями, надходить від свиней. Це пов'язано зі значними ризиками при використанні на великій рогатій худобі, особливо у зв'язку з передачею захворювань між видами тварин і стимуляцією небажаних імунних реакцій.

Щоб боротися з небезпеками використання свинячого ФСГ у великої рогатої худоби, група біотехнологів з Південної Америки, що представляє Hub APTA, створила рекомбінантний ФСГ великої рогатої худоби, який успішно збільшує овуляцію в корів зі зниженими ризиками, збільшеним часом біологічної дії та поліпшеною стабільністю в крові.

Новий штам E. Coli для синтезу біорозкладних пластиків

Оскільки за останні 20 років обсяг пластикових відходів у світі збільшився більш ніж удвічі, біорозкладні пластмаси стають дедалі більш затребуваними. Одним із класів перспективних біорозкладних пластиків є полігідроксіалканоати (ПГА), які виробляються біотехнологічною промисловістю за допомогою мікробної ферментації. 

Оскільки ці мономери PHA виробляються мікробами, їхній остаточний склад може бути важко контролювати однаково, що впливає на загальні фізичні властивості матеріалу. Однак тепер вчені Державного університету Нью-Йорка розробили новий штам E. coli, який синтезує сополімери PHA з адаптованими комбінаціями мономерів, що дає змогу коригувати і точно налаштовувати фізичні властивості для кожного застосування.

Нові методи контролю експресії генів у сільськогосподарській біотехнології

Зростання населення і глобальний клімат, що постійно змінюється, відкрили двері безлічі проблем, які впливають на джерела продовольства в глобальному масштабі. Таким чином, біотехнологічна індустрія прискорила необхідність створення більш швидких і точних технологій, щоб дійсно справити позитивний вплив на глобальні джерела продовольства. Одним із таких обмежень на шляху розробки нових джерел їжі є регулярне впровадження ендогенних промоторів під час експресії генів рослин, використання яких ускладнює контроль і точне налаштування експресії зазначених генів, а, отже, затримує та навіть зупиняє виробництво нових і покращених видів рослин, які можна використовувати як джерело їжі.

Дослідницька група з Національної лабораторії Лоуренса в Берклі розробила нову триточкову стратегію синтетичного виробництва регуляторів транскрипції, використовуючи ключові елементи дріжджів і видів рослин. Використання цих елементів дає змогу охопити різноманітну бібліотеку регуляторів транскрипції для контролю еукаріотичної транскрипції. Ця технологія надасть агротехнологічній промисловості ефективний спосіб координації експресії безлічі генів цілеспрямованим, екологічно чутливим і тканинно-специфічним способом, відкриваючи шлях розробці нових і доступних харчових продуктів у глобальному масштабі.

Генетично модифіковані волокнисті культури для виготовлення водонепроникних матеріалів

Оскільки ми прагнемо знайти більш екологічні матеріали для наших повсякденних предметів, рослини все частіше розглядаються як екологічно чистий шлях до створення біополімерів. На жаль, рослинні луб'яні волокна, основне джерело цих біополімерів, мають недолік, який впливає на механічні властивості матеріалу; поглинання вологи. 

Дослідники-біотехнологи з Люксембурзького інституту науки і технологій розробили альтернативний метод створення волоконних культур, які експресують амфіпатичні білки, що можуть утворювати моношари на гідрофільно-гідрофобних кордонах розділу. Вони можуть слугувати підходящою заміною широко поширеним хімічним методам досягнення проникності, оскільки цей метод не викликає негативних змін у морфології луб'яних волокон.

Біосумісні білки для регульованої протонної провідності, що зустрічаються в природі

Протонпровідні матеріали необхідні для поновлюваних джерел енергії та технологій біоелектроніки. Багато сучасних пристроїв покладаються на транспортування протонів, починаючи від паливних елементів і транзисторів і закінчуючи біосенсорами та медичними імплантатами. Протонпровідним матеріалам на основі білків приділяють значно менше уваги, ніж іншим штучним матеріалам, незважаючи на те, що вони володіють великим потенціалом модульності, настроюваності та технологічності.

Дослідники з Каліфорнійського університету в Ірвайні виготовили біосумісний і універсальний протонпровідний матеріал зі структурних білків, які трапляються в природі і які були виявлені у головоногих молюсків. Ці протонпровідні білки головоногих молюсків ("PCCP") можуть протистояти нагріванню і кислотності і можуть бути модифіковані за допомогою методів генної інженерії для налаштування отриманих електричних властивостей відповідно до різних специфікацій, що дає змогу легко інтегрувати їх у системи протонного потоку.

Залишити коментар

Публікації автора

Битва за виживання: бізнес проти бренду

Бізнес

Битва за виживання: бізнес проти бренду

Бізнес

Виживання бізнесу – це ширше поняття, що охоплює здоров'я та життєздатність компанії. З іншого боку, виживання бренду є більш конкретним і фокусується...

13.06.24

947

0
7 кроків до створення ефективних презентацій

Бізнес

7 кроків до створення ефективних презентацій

Бізнес

Виступаючи перед аудиторією, дуже важливо привернути її увагу з першого речення. Однак це непросте завдання. Часи, коли люди терпіли поганих ораторів...

03.06.24

963

0
Бізнес на медичному канабісі

Бізнес на медичному канабісі

Чому українські підприємці залишаться ні з чим Бізнес на канабісі на стику двох індустрій: фармацевтичної та аграрної. Фармацевтичні компанії навряд ч...

28.05.24

1 235

0
Чому ШІ такий дорогий

Аналітика

Чому ШІ такий дорогий

25 квітня Microsoft заявила, що витратила 14 мільярдів доларів на капітальні витрати в останньому кварталі та очікує, що ці витрати «суттєво зростуть»...

30.04.24

1 328

0

Актуальне

Чому не варто використовувати безкоштовний конструктор сайтів

Огляд

Чому не варто використовувати безкоштовний конструктор сайтів

Бізнес

Розробка сайту для продажу товарів і послуг потрібна практично в будь-якій ніші. Багато підприємців не розуміють навіщо платити за розробку спеціаліст...

19.11.24

659

0
Як виграшна ставка на криптовалюту може змінити науку про мозок та довголіття

Інвестиції

Як виграшна ставка на криптовалюту може змінити науку про мозок та довголіття

BioTech

На початку квітня Джеймс Фікель сів на потяг із Бостона до Нью-Хейвену, штат Коннектикут, щоб перевірити мізки. Мізки, про які йдеться, колись знаходи...

17.11.24

641

0
Створення вашого бренду: процвітання в індустрії друку на футболках

Бізнес

Створення вашого бренду: процвітання в індустрії друку на футболках

Бізнес

Бізнес із друку на футболках – це не просто нанесення малюнків на тканину – це динамічна арена, де мистецтво зустрічається з можливостями у глобальном...

15.11.24

604

0
Підпишіться на нас

Раз на тиждень ми будемо надсилати Вам найцікавіші новини тижня

Конфіденційність гарантована

Популярні статті

Український IT-стартап запустив збір на Kickstarter

Український IT-стартап запустив збір на Kickstarter

Український IT-стартап запустив збір на Kickstarter. Мета – мінімум $7000, головна ціль – $100 000 15 листопада український IT-стартап Nanit Robot зап...

17.11.23

1 632

1
Криптосвіт у цифрах: Огляд та прогнози на 2024 рік

Аналітика

Криптосвіт у цифрах: Огляд та прогнози на 2024 рік

27 грудня Bitcoin (BTC) здивував криптоінвесторів тим, що перевищив позначку в 43 000$ за монету. У листопаді інші криптовалюти наслідували його прикл...

28.12.23

1 609

0
У четвертому кварталі найбільш затребуваними у громадян будуть гривневі депозити

Аналітика

У четвертому кварталі найбільш затребуваними у громадян будуть гривневі депозити

Аналітика

У четвертому кварталі 2023 року найбільш популярними у громадян будуть гривневі депозити з терміном розміщення від 3 міс. до 6 міс. Про це розповів...

26.09.23

1 589

0
Топ україномовних блогів про маркетинг

Огляд

Топ україномовних блогів про маркетинг

Хороший маркетинг – необхідність для українського бізнесу. Незважаючи на те, що в країні з початком війни багато, що змінилося, якісна та корисна інфо...

26.12.23

1 588

0
Як найкращі продавці отримують більше продажів із меншими зусиллями

Бізнес

Як найкращі продавці отримують більше продажів із меншими зусиллями

Найкращі продавці отримують більше продажів з меншими зусиллями, ухвалюючи правильніші рішення і покращуючи свою стратегію продажів. Продажі - це біль...

11.12.23

1 567

0
У 2024 розвиток банківського кредитування залежатиме від розміру облікової ставки НБУ

Пресреліз

У 2024 розвиток банківського кредитування залежатиме від розміру облікової ставки НБУ

У 2024 році розвиток кредитування напряму залежатиме від розміру облікової ставки НБУ та ефективності державних кредитних програм, зокрема іпотечної п...

05.10.23

1 555

0

 

Опитування
У якій соцмережі ви проводите найбільше часу?
Facebook
12% (34)
Instagram
6% (17)
TikTok
9% (25)
Telegram
26% (71)
Youtube
29% (79)
Twitter
2% (5)
А що це?
16% (43)
Залишити коментар

Натиснувши «Прийняти всі cookie-файли» ви погоджуєтесь на розміщення всіх cookie-файлів на вашому пристрої. Ви можете змінювати налаштування cookie-файлів або відкликати вашу згоду на їх використання у будь-який час натиснувши на «Налаштування cookie-файлів».