Використання левериджу в інвестиціях

28.02.24

0

534

0

Вступ до поняття левериджу в інвестиціях

Інвестиції здебільшого пов'язані з вкладенням власного капіталу з метою отримання прибутку, проте брокери та криптобіржі дають змогу інвесторам розпоряджатися позиченими в платформи коштами та суттєво збільшити свої можливості. Така опція називається левериджем або кредитним плечем.

Трейдеру та інвестору кредитне плече дає змогу суттєво збільшити свої капітали, торгувати значно більшими обсягами. Платформи пропонують різні значення левериджу, доходить до множника 3000. Біржам і брокерам вигідно додавати подібну опцію, оскільки вони отримують відсоток від торговельних обсягів своїх користувачів і спредів - що більша позиція, то більша комісія осідає в "кишені" брокера або біржі.

Як працює леверидж в інвестиційному процесі

Що таке кредитне плече?Леверидж або ж кредитне плече множить ваш капітал на вибране числове значення. Розберемо таку можливість на прикладах.

Трейдер приходить на брокерську платформу і хоче торгувати дорогоцінними металами - припустимо золотом. Власний капітал трейдера становить лише 100 доларів. Ціна золота - 2000 доларів за унцію. Не важко розрахувати, що на весь депозит трейдер зможе придбати лише 0,05 унції.

Якщо використовувати кредитне плече, капітал суттєво збільшується. Наприклад, трейдер обирає леверидж 1:10. Його 100 доларів перетворюються на 1000 доларів. Відкрити позицію вже можна на 0,5 унції, що значно прискорює процес збільшення власного капіталу, якщо трейдер правильно аналізує ринок.

Джерело: trading.biz

Деякі брокери пропонують кредитні плечі 1:1000, 1:2000 або навіть 1:3000. Це означає, що 100 доларів можна перетворити на 100, 200 і навіть 300 тисяч доларів.

Звідки беруться такі суми? Вони видаються платформою в борг. Біржа або брокер надають необхідну суму трейдеру в тимчасове користування, а віддавати їх потрібно при закритті позиції. Альтернативний сценарій - це досягнення ціни ліквідації, коли торговий майданчик примусово закриває позицію, забирає свої гроші, а кошти трейдера "згорають".

Використання левериджу створює додаткові можливості для трейдерів та інвесторів, проте ризики також підвищуються. Спробуємо розібратися.

Можливості, які надає використання левериджу

Основна мета використання кредитного плеча в торгівлі активами полягає у збільшенні капіталу, доступного для відкриття позицій. Це логічно і зрозуміло. А до ключових переваг левериджу можна віднести:

  • Зменшення мінімального порога входу. Наприклад, валютні пари торгуються лотами. Один лот у парі EUR/USD - 100 000 євро. Одиниці мають можливість заводити на платформу такі суми. Використання кредитного плеча зменшує поріг входу. Леверидж 1:500 дає змогу відкрити позицію на один лот лише за 200 євро.
  • Розподіл капіталу на кілька активів. Ваш депозит становить 500 доларів, але ви зацікавлені в торгівлі кількома інструментами. Використання кредитного плеча дозволяє відкривати багато позицій і заробляти завдяки диверсифікації вашого портфеля.
  • Збільшення ймовірного прибутку. Ви провели аналіз і зрозуміли, що біткоїн зросте в ціні на 10-20%. Купуєте актив на 100 доларів і отримуєте зверху 10-20 доларів, якщо прогноз виявиться вірним. З плечем 1:10 ваш імовірний прибуток сягне 100-200 доларів, а леверидж 1:100 додасть до вашого капіталу 1-2 тисячі доларів.

Наведені переваги переконують трейдера торгувати тільки з кредитним плечем, однак опція передбачає також додаткові ризики.

Джерело: trading.biz

Ризики, пов'язані з використанням левериджу в інвестиціях

Кредитне плече завжди примножує не тільки прибутки, а й втрати, тому використовувати опцію слід дуже обережно.

Коли ви торгуєте на спотовому ринку, задіяний тільки ваш власний капітал. Ви самостійно контролюєте, коли купувати і продавати активи. У разі використання левериджу, з'являється таке поняття як "ціна ліквідації" - позначка, коли позиція закривається примусово.

Наприклад, відкрито позицію на купівлю UK100 індексу. Використано плече 1:10. Поточна ціна індексу становить 7 669 доларів. Обраний леверидж означає, що власний капітал трейдера в позиції дорівнює 766,9 долара - решту суми "позичила" платформа. Коли ціна індексу опускається на 10%, на тих самих 766,9 долара, позиція закривається: брокер забирає назад позику, а власні кошти трейдера згорають.

Що вище кредитне плече, то ближче від поточної ціни знаходиться ліквідаційна позначка. На волатильному ринку ліквідації позицій - звична річ, оскільки трейдери часто помиляються у своїх прогнозах, а ще брокери та біржі самі можуть маніпулювати ринком, щоб забрати кошти "торговців", які користуються великим кредитним плечем.

Зверніть увагу! У торгівлі з кредитним плечем не тільки кожен відсоток прибутку множиться на ваш леверидж, а й кожен відсоток падіння. З плечем 1:10 зростання ціни активу на 5% дає вам 50% прибутку, але падіння ціни на 5% призводить до втрати в 50%.

Приклади успішного і невдалого використання левериджу

Розглянемо два приклади використання кредитного плеча в торгівлі різними класами активів.

Приклад 1. Торгівля з плечем 1:500 у парі EUR/USD

Євро щодо долара котирувалося за ціною 1,0813 щодо долара. Відкривається позиція на один лот (100 000 євро). Власні кошти трейдера становили 200 євро. На тлі політичної нестабільності в США через міграційний конфлікт і конфронтацію Вашингтона з Техасом ціна євро починає зростати. За 7 годин курс у парі EUR/USD доходить до 1,0880. Позиція закривається. Чистий прибуток становить 67 доларів або 30% від власного капіталу.

Приклад 2. Торгівля з плечем 1:100 у парі BTC/USDT

Ціна біткоїна 10 січня 2024 року становить 46 500 доларів за монету, криптоспільнота очікує на новину про узгодження заявок на відкриття спотового Bitcoin-ETF фонду. Відкривається позиція на купівлю біткоїна з плечем 1:100, власний капітал становить 100 доларів. Однак новину про відкриття спотового ETF фонду ринок уже відпрацював, тож вона має зворотний ефект - ціна BTC рухається в напрямку зниження. Коли падіння становить 46 035 доларів (падіння на 1%), позицію ліквідовано.

Стратегії управління ризиками при використанні левериджу

У торгівлі з кредитним плечем можна використовувати стратегії ризик-менеджменту подібні до тих, що практикуються для спотового ринку:

Відкривайте позицію на 1-2% від загального депозиту. Якщо на споті рекомендують обирати не більше 3-5%, то для угод з використанням левериджу краще зменшити цю частку до 1-2 відсотків.

Використовуйте стоп-лосс і тейк-профіт ордери. На спотовому ринку такі накази є рекомендованими. У торгівлі з кредитним плечем стоп-лосс і тейк-профіт інструменти обов'язкові та виставляються одночасно з відкриттям позиції. Вони допоможуть вчасно зафіксувати прибуток або ж мінімізувати втрати, якщо ринок рухається у зворотному напрямку.

Дотримуйтеся диверсифікації. Можна практикувати її в межах одного або ж різних класів активів. Наприклад, не варто відкривати позиції тільки з біткоїном, спробуйте кілька криптовалют. Або ж відкрийте ордери з левериджем на Форекс-ринку, дорогоцінними металами, акціями тощо.

Джерело: trading.biz

Рекомендації щодо використання левериджу для нових інвесторів

Новачки часто бездумно відкривають позиції з кредитним плечем, не враховують ризики, а лише уявляють, який прибуток зможуть отримати, коли ціна піде в потрібному напрямку. Результат такої поведінки один - ліквідація позицій, злив депозиту і розчарування в роботі з обраним активом.

Отже, якщо ви не практикували торгівлю з кредитним плечем, запам'ятайте кілька корисних порад, які допоможуть не зіткнутися з ліквідаціями:

  • Начинайте торговать с кредитным плечом на демонстрационном аккаунте. Новичкам трудно прогнозировать движение цены с учетом множителя, 90% начинающих трейдеров теряют средства на первых сделках, поэтому лучше жертвовать виртуальными деньгами.
  • Не используйте большое кредитное плечо. Брокеры предлагают леверидж до 1:1000 или даже 1:3000. С одной стороны, возникает отличная возможность увеличить свой капитал, но минимальное изменение цены выбьет вашу позицию. Например, с плечом 1:1000 ликвидация наступает, если цена пошла в обратном направлении всего на 0,1%. Такие колебания очень трудно прогнозировать даже профессионалам. Опытные игроки рынка торгуют с плечом до 1:100, новички - до 1:5. Другие значения можно сравнить с игрой в казино, будет работать принцип "повезло - не повезло".
  • Научитесь ставить четкие цели. Когда торгуете с кредитным плечом, нужно понимать, какую прибыль вы ожидаете получить, чтобы выставить тейк-профит ордера. Также необходимо определиться, какое падение цены допускаете для установки стоп-лоса.

Важно! Плечи выше 1:3 используют трейдеры, которые открывают краткосрочные позиции. Инвесторы практикуют торговлю с левериджем 2-3х. Цена ликвидации устанавливается на 33-50% ниже текущей отметки, позицию можно удерживать длительный период, пока она не выйдет на ожидаемую прибыль.

Прикінцеві думки про використання левериджу в інвестиціях

Леверидж допомагає трейдеру збільшити власний капітал, знижує поріг входу, дає змогу диверсифікувати портфель і відкривати позиції практично на всі торгові інструменти.

Кредитне плече збільшує прибуток пропорційно до обраного множника, але і втрати також множаться на число левериджу, тому торгівля з кредитним плечем більш ризикована, ніж відкриття позицій на спотовому ринку. Якщо ціна активу дійде до ліквідаційної позначки, позиція закривається примусово. 

Використовувати леверидж слід обережно, підкріплювати його якісним технічним і фундаментальним аналізом ринку. Новачкам рекомендується починати практикувати торгівлю з кредитним плечем на демо-акаунті.

Залишити коментар

Публікації автора

Використання левериджу в інвестиціях

Інвестиції

Використання левериджу в інвестиціях

Вступ до поняття левериджу в інвестиціях Інвестиції здебільшого пов'язані з вкладенням власного капіталу з метою отримання прибутку, проте брокери та...

28.02.24

534

0
Опитування
У якій соцмережі ви проводите найбільше часу?
Facebook
9% (18)
Instagram
7% (14)
TikTok
9% (17)
Telegram
28% (54)
Youtube
26% (49)
Twitter
2% (4)
А що це?
18% (35)
Залишити коментар

Актуальне

Як українські IT-компанії допомагають мобілізованим працівникам

Аналітика

Як українські IT-компанії допомагають мобілізованим працівникам

Мобілізація стала випробуванням для українського бізнесу. Необхідність захищати країну спричинила відтік спеціалістів, що не могло не позначитися на е...

12.04.24

347

0
Що варто знати про Dencun – важливе оновлення мережі Ethereum

Інвестиції

Що варто знати про Dencun – важливе оновлення мережі Ethereum

Будучи найочікуванішим хардфорком з часів Великого злиття, Dencun — важливе оновлення мережі Ethereum — функціонує вже тиждень. Що змінив апгрейд і як...

28.03.24

568

0
Жінки біля керма бізнесу

Бізнес

Жінки біля керма бізнесу

Чи знаєте ви, що жінки-лідери затребувані в більшості галузей, навіть у домінуючих чоловічих компаніях? Це правда, і для цього є вагома причина. Жінки...

26.03.24

394

0
Підпишіться на нас

Раз на тиждень ми будемо надсилати Вам найцікавіші новини тижня

Конфіденційність гарантована

Погода

Популярні статті

10 головних фінтех-інновацій, які ви повинні знати

Інновації

10 головних фінтех-інновацій, які ви повинні знати

Fintech

Фінансові технології або фінтех - це більше, ніж просто модне слово у світі фінансових послуг. Користувачі, а також підприємства наздоганяють тенденці...

12.10.23

1 657

1
Макдональдс: Гамбургери на першому плані, але нерухомість - основа доходу

Макдональдс: Гамбургери на першому плані, але нерухомість - основа доходу

Чи знали ви, що найбільша мережа закладів швидкого харчування, "Макдональдс", насправді отримує велику частину своїх прибутків від нерухомості? За ві...

08.11.23

1 591

1
Гранти для підтримки ідей та бізнесу 2024

Гранти для підтримки ідей та бізнесу 2024

В Україні можна отримати грант на бізнес чи реалізацію ідеї. Війна не зупинить зростання економіки та прогрес в розвитку нашої країни. Розповідаємо пр...

15.01.24

1 585

0
Топ бізнес-ідей для підприємців-початківців

Бізнес

Топ бізнес-ідей для підприємців-початківців

Якщо ви подумуєте про початок бізнесу, вам слід подумати, чи відповідає ваша ідея тому, як люди живуть і підходять до своєї роботи. Якщо ви зможете ви...

28.09.23

1 499

1
Головні біотехнологічні інновації 2023 року

Головні біотехнологічні інновації 2023 року

BioTech

У світі біотехнології кожен рік приносить приголомшливі інновації та переломні моменти, що сприяють розв'язанню складних проблем і поліпшенню якості ж...

06.10.23

1 354

0

Інвестиції

Топ 10 стартапів вересня, які отримали мільйонні інвестиції

Інвестиції

Топ 10 стартапів вересня, які отримали мільйонні інвестиції

Інвестиції

Переможцями вересня стали штучний інтелект, космос і біотехнології, зібравши понад 2 мільярди доларів у п'яти найбільших раундах. Anthropic Anthropic,...

03.10.23

1 187

0
7 ключових кроків до відкриття клінінгового бізнесу

Бізнес

7 ключових кроків до відкриття клінінгового бізнесу

Інвестиції

Відкриття клінінгового бізнесу, як і будь-яке велике підприємство, не приносить негайного доходу і клієнтської бази. Для початку вам потрібне керівниц...

06.12.23

1 156

0

Натиснувши «Прийняти всі cookie-файли» ви погоджуєтесь на розміщення всіх cookie-файлів на вашому пристрої. Ви можете змінювати налаштування cookie-файлів або відкликати вашу згоду на їх використання у будь-який час натиснувши на «Налаштування cookie-файлів».