Інтерв’ю з Себастьєном Гійемо: майбутнє індустрії Web3 ігор

Поява Web3-ігор у світі цифрових розваг, що постійно прогресує, є унікальною ознакою інновацій та нових можливостей. Поєднуючи унікальний досвід традиційних ігор з децентралізованою технологією блокчейн, Web3-ігри змінюють наш спосіб взаємодії з віртуальними світами та їх пізнання.


Для кращого розуміння перетину технології блокчейн та ігор, а також дослідження еволюції ігор в епоху децентралізації я попросив Себастьєна Гійемо, співзасновника Paima Studios і dcSpark, поділитися своїм баченням індустрії Web3-ігор.


Себастьен Гийемо


Web3-ігри — це відносно невелика індустрія з величезним потенціалом, яка все ще розвивається. Що підштовхнуло вас до вибору цієї сфери?


Концепція рівня 2 ("L2") відкрила багато нових інновацій, оскільки люди можуть створювати абсолютно нові середовища, не обмежуючись EVM, водночас успадкувавши безпеку і доступ до ринку порівняно із запуском нового L1. Однак було також зрозуміло, що ліквідність буде великою проблемою: що буде мотивувати людей переходити на новий L2 (крім нижчих комісій)? Якщо середовище не забезпечить 10-кратне поліпшення порівняно з іншими рівнями, ліквідність буде стійкою і не буде мігрувати. Ми вважали, що в цьому середовищі процвітатимуть ті варіанти використання, які менше залежать від ліквідності на інституційному рівні (наприклад, ігри), і саме тому 2 роки тому ми почали розробляти ігрову L2-технологію в Paima Studios.


Чи не могли б ви розповісти про поточний стан індустрії Web3-ігор і траєкторії її розвитку? Що ви вважаєте найбільш перспективними аспектами Web3-ігор порівняно з традиційними ігровими технологіями?


Наразі більшість ігор живуть у світі web2.5, тобто використовують поєднання централізованих серверів і середовищ web3 виключно для торгівлі внутрішньоігровими активами. Така структура процвітає, оскільки вона вже дає змогу створювати комерційно успішні проєкти без інженерних складнощів побудови повністю децентралізованого застосунку. Однак такий підхід є напівзаходом. Ви отримуєте тільки частковий склад (тільки ігрові активи), ви отримуєте неповне право власності (закриття гри однаково означає, що ви втрачаєте все), і багато ігор, які не дотримуються цієї тонкої грані, зрештою успадковують найгірше з обох світів. У зв'язку з цим інтерес до повністю децентралізованих ігор швидко зростає як до способу повною мірою скористатися перевагами web3.


Ви є співзасновником Paima Studios, чи можете ви розповісти нам більше про проект, його ключові особливості та переваги, а також про те, як він з'явився?

Paima Studios  це ігрова студія, заснована 2 роки тому, щоб не тільки створювати повністю децентралізовані ігри, а й побудувати модульний ігровий фреймворк, який дасть змогу будь-кому створювати подібні ігри. Ми розгорнули кілька ігор у мережі, використовуючи нашу технологію, наприклад, нашу останню гру Tarochi (онлайн-рольова гра), також багато інших компаній використовують наше програмне забезпечення для своїх розробок.


Ви також є співзасновником dcSpark, яка займається розробкою криптоекосистем. Як співзасновник, ви берете участь у створенні екосистем у криптопросторі. Як ви бачите внесок блокчейн-ігор у ширшу криптоекосистему і яку роль вони відіграють у майбутньому децентралізованих фінансів (DeFi) і не взаємозамінних токенів (NFT)?


Ми розглядаємо ігри як ключовий фактор початкового використання передового програмного забезпечення, такого як криптографія з нульовим знанням (ZK). Наприклад, Zeko (наш фреймворк для ZK, написаний у партнерстві з o1Labs і Mina Foundation), безумовно, може бути використаний для багатьох різних сценаріїв використання, від DeFi до RWA, але ми також приділяємо велику увагу іграм, підключаючи Zeko як перший рівень ZK до Paima Engine.


Для того, щоб орієнтуватися на перетині технології блокчейн та ігор, потрібно глибоко розуміти обидві індустрії. Як ви підходите до подолання розриву між цими двома світами та які можливості ви бачите в їхньому зближенні?


Ігри, на відміну від DeFi, де інституційні гравці, які можуть забезпечити більшу ліквідність, часто є ключовими, залежать від великого набору активних гравців. Це вимагає здатності до швидкої ітерації на основі відгуків користувачів (більшість ігор повинні оновлюватися щотижня, щоб залишатися актуальними) і активної комунікації зі спільнотою. Члени нашої команди мають багаторічний досвід створення основних протоколів блокчейна, а також є фанатами ігор, тому багато в чому ми поєднуємо ці дві пристрасті.


Залучення спільноти є життєво важливим для успіху будь-якого ігрового проєкту. Як ви розвиваєте і підтримуєте активну спільноту навколо своїх ігрових проєктів, і які стратегії ви вважаєте найефективнішими для сприяння довгостроковій залученості гравців?


Прозорість у процесі створення є ключовим фактором. Люди розуміють, що ігри web3 мають певну складність (особливо якщо гра повністю децентралізована), але багато людей дуже захоплені технологією, тому прозорість технічного прогресу набагато важливіша, ніж у web2. Крім того, якщо гра повністю децентралізована, це означає, що зрештою саме спільнота визначає токеноміку, тож наявність зворотного зв'язку від спільноти та мозковий штурм ідей щодо токеноміки допомагають кожному відчути, що він є частиною процесу створення.


Які унікальні можливості пропонують Web3-ігри як для гравців, так і для розробників? Чи можете ви розповісти нам більше про потенційні переваги Web3-ігор для гравців з погляду управління та монетизації?


Крім можливості торгувати внутрішньоігровими активами, це також дає гравцям більше можливостей впливати на розвиток гри, а розробникам дає змогу почати робити вклади в гру й отримувати за це фінансову винагороду, навіть якщо вони не є частиною початкової команди. Більшість web2-ігор, які намагалися бути іграми з відкритим вихідним кодом, зрештою зазнали невдачі через природну централізацію навколо основної команди, яка повинна керувати серверами, сортувати проблеми, обробляти платежі FITA тощо. Д., І ми вважаємо, що web3 ігри можуть дозволити іграм з відкритим кодом процвітати там, де web2 ігри зазнали невдачі.


Чи вважаєте ви, що існує потреба у зв'язку між Web3-іграми та іншими новими технологіями, такими як віртуальна реальність (VR) і доповнена реальність (AR)? Чи може їхня інтеграція поліпшити ці технології?

Хоча я не думаю, що це обов'язково, я думаю, що інтеграція є бажаною кінцевою метою. Я думаю, що один із типів ігор, які викликають найбільший резонанс у людей, коли мова заходить про те, чи повинні вони бути децентралізованими,  це ігри, в основі яких лежить соціальна взаємодія. Наприклад, якщо в майбутньому людські взаємодії відбуватимуться в метамірі, я особисто вважаю, що було б неправильно, якби все це відбувалося в централізованому середовищі, як-от метамір Meta під назвою "Horizon Worlds", і що нам буде краще, якщо ми користуватимемося децентралізованою платформою.

Web3-технології постійно розширюють свої можливості. Одним із найбезпечніших і найзручніших методів авторизації є Web3-аутентифікація. Вона використовується не тільки в web3-іграх, а й деякими провідними криптовалютними компаніями, як-от OKX, WhiteBIT, Bybit тощо. У чому полягають основні переваги Web3-автентифікації для сумісності та міжплатформенної інтеграції між різними ігровими майданчиками та Web3-сервісами?

Багато стартапів намагалися використовувати web2-автентифікацію як основу довіри для створення криптогаманців (особливо в іграх). Хоча це працює до деякої міри, часто виникають проблеми з каскадною сумісністю. Наприклад, якщо провайдер для створення електронних гаманців, який використовується в грі, відрізняється від того, який використовується на ринку NFT, то ці дві платформи можуть генерувати різні web3-гаманці з одного й того самого облікового запису web2, що призведе до плутанини і розчарування користувачів. Я думаю, що ми вже побачили потенціал сервісів аутентифікації web3, і я в захваті від того, що багато людей працюють над усіма аспектами. Починаючи від змін основного протоколу і закінчуючи блокчейнами, такими як Ethereum, і новими продуктами, які допомагають поліпшити користувацький досвід, знизити витрати і поліпшити інтероперабельність.

Забігаючи наперед, які, на вашу думку, будуть найбільш значущі тенденції або досягнення у сфері web3 ігор у найближчому майбутньому?

Я думаю, що ZK є основним трендом для ігор, оскільки багато проєктів усвідомлюють, що ігри зараз є одним із головних драйверів інтересу до багатьох ZK-платформ, таких як Starknet і Mina. ZK дозволяє не тільки легше доводити стан гри, але також допомагає перенести більшу частину обчислень на локальну машину користувача, що дуже допомагає з масштабуванням, коли йдеться про велику кількість гравців, яку повинні підтримувати ігри.

Насамкінець, що б ви порадили підприємцям-початківцям і розробникам, які хочуть увійти в ігровий простір web3, спираючись на ваш особистий досвід як співзасновника обох проєктів?

Зараз у децентралізованому ігровому просторі багато команд все ще зосереджені на ітераціях, перевірці концепцій і хакатонах. Це чудовий час, щоб приєднатися, навіть якщо ви не хочете робити це своєю кар'єрою, і все ще є багато можливостей для комерційних проєктів на ранніх стадіях розвитку.
Залишити коментар

Публікації автора

Криптовалюти та майбутнє: погляди гендиректора Circle

Інвестиції

Криптовалюти та майбутнє: погляди гендиректора Circle

Інвестиції

Джеремі Аллер, CEO Circle, управляє компанією, що стоїть за стейблокіном USDC, вже 11 років. Нещодавно він заявив, що зараз найбільш оптимістично нала...

25.06.24

297

0
NFT-сертифікати: новий підхід до захисту освітніх документів в Україні

Інвестиції

NFT-сертифікати: новий підхід до захисту освітніх документів в Україні

Інвестиції

Розвиток Web3 став значною тенденцією у світі інноваційних технологій. Незважаючи на те, що в Україну ця концепція прийшла пізніше, ніж в інші європей...

11.06.24

317

0
Інтерв’ю з Себастьєном Гійемо: майбутнє індустрії Web3 ігор

Інновації

Інтерв’ю з Себастьєном Гійемо: майбутнє індустрії Web3 ігор

Поява Web3-ігор у світі цифрових розваг, що постійно прогресує, є унікальною ознакою інновацій та нових можливостей. Поєднуючи унікальний досвід тради...

24.05.24

520

0
Майбутнє фінансів: криптоплатежі та їх переваги у сучасному світі

Інвестиції

Майбутнє фінансів: криптоплатежі та їх переваги у сучасному світі

Криптовалюти вже стали невід'ємною частиною нашого життя. Ще не так давно багато хто вважав їх не більше ніж "монетами в інтернеті", але сьогодні це с...

01.05.24

789

0

Актуальне

Криптовалюти та майбутнє: погляди гендиректора Circle

Інвестиції

Криптовалюти та майбутнє: погляди гендиректора Circle

Інвестиції

Джеремі Аллер, CEO Circle, управляє компанією, що стоїть за стейблокіном USDC, вже 11 років. Нещодавно він заявив, що зараз найбільш оптимістично нала...

25.06.24

297

0
Як залучити перших клієнтів: основні техніки від підприємців

Бізнес

Як залучити перших клієнтів: основні техніки від підприємців

Бізнес

Прибуток бізнесу дають клієнти. Коли проект тільки стартує, виникає необхідність знайти способи швидкого та недорогого залучення перших клієнтів, які...

24.06.24

253

0
Ілля Суцкевер має новий план безпечного суперінтелекту

Інновації

Ілля Суцкевер має новий план безпечного суперінтелекту

Стартапи

Останні кілька місяців питання «Де Ілля?» стало звичним рефреном у світі штучного інтелекту. Ілля Суцкевер, відомий дослідник, який був співзасновнико...

20.06.24

272

0
Підпишіться на нас

Раз на тиждень ми будемо надсилати Вам найцікавіші новини тижня

Конфіденційність гарантована

Популярні статті

Гранти для підтримки ідей та бізнесу 2024

Гранти для підтримки ідей та бізнесу 2024

В Україні можна отримати грант на бізнес чи реалізацію ідеї. Війна не зупинить зростання економіки та прогрес в розвитку нашої країни. Розповідаємо пр...

15.01.24

2 627

1
10 головних фінтех-інновацій, які ви повинні знати

Інновації

10 головних фінтех-інновацій, які ви повинні знати

Fintech

Фінансові технології або фінтех - це більше, ніж просто модне слово у світі фінансових послуг. Користувачі, а також підприємства наздоганяють тенденці...

12.10.23

2 247

1
Топ бізнес-ідей для підприємців-початківців

Бізнес

Топ бізнес-ідей для підприємців-початківців

Якщо ви подумуєте про початок бізнесу, вам слід подумати, чи відповідає ваша ідея тому, як люди живуть і підходять до своєї роботи. Якщо ви зможете ви...

28.09.23

2 088

1
Макдональдс: Гамбургери на першому плані, але нерухомість - основа доходу

Макдональдс: Гамбургери на першому плані, але нерухомість - основа доходу

Чи знали ви, що найбільша мережа закладів швидкого харчування, "Макдональдс", насправді отримує велику частину своїх прибутків від нерухомості? За ві...

08.11.23

2 086

1
Головні біотехнологічні інновації 2023 року

Головні біотехнологічні інновації 2023 року

BioTech

У світі біотехнології кожен рік приносить приголомшливі інновації та переломні моменти, що сприяють розв'язанню складних проблем і поліпшенню якості ж...

06.10.23

1 794

0

 

Опитування
У якій соцмережі ви проводите найбільше часу?
Facebook
11% (25)
Instagram
7% (16)
TikTok
10% (23)
Telegram
27% (62)
Youtube
26% (59)
Twitter
2% (5)
А що це?
17% (38)
Залишити коментар

Натиснувши «Прийняти всі cookie-файли» ви погоджуєтесь на розміщення всіх cookie-файлів на вашому пристрої. Ви можете змінювати налаштування cookie-файлів або відкликати вашу згоду на їх використання у будь-який час натиснувши на «Налаштування cookie-файлів».