ШІ в крипті: як штучний інтелект допомагає блокчейн технологіям

Поки весь світ вирішує як пристосовуватись до ШІ в житті, співзасновник криптовалюти та платформи для створення децентралізованих онлайн-сервісів на базі блокчейну, Ethereum, Віталік Бутерін ділиться своїм ентузіазмом щодо ШІ та як він може допомогти Ethereum. Він вважає, що ШІ може мати вирішальне значення для вирішення “найбільш технічних” проблем, тобто, помилок, які заховані глибоко у коді.


У своєму X, 18 лютого Бутерін поділився своїм досвідом роботи зі штучним інтелектом для виявлення та виправлення помилок у коді в мережі Ethereum, які він назвав “найбільшим технічним ризиком”.


Source: VitalikButerin/X

Цікаво те, що його коментар з'явився до презентації довгоочікуваного оновлення Dencun для Ethereum, запуск якого заплановано на 13 березня. Dencun був запущений у тестовій мережі Goerli 17 січня, проте помилка в Prysm не дозволяла завершити роботу в тестовому режимі протягом 4 годин. Оновлення Ethereum має важливе значення для реалізації довгострокової дорожньої карти розвитку блокчейну. Можливо, що його коментар мав пряме відношення до цього оновлення та виправлення помилок в ньому. 


Бутерін неодноразово оптимістично висловлювався щодо взаємодії штучного інтелекту та криптовалют. В нещодавній його статті під назвою "Перспективи та проблеми застосування криптовалют і штучного інтелекту" він розглянув місця перетину технологій блокчейну та ШІ: управління даними, прозорість, монетизацію і зниження витрат. Він також класифікував ШІ за кількома типами в контексті децентралізованих технологій і додав всі мінуси та плюси кожного з зазначених напрямів.


Однак експерт також нагадує, що з використанням ШІ потрібно бути обережним. Як приклад “чому”, можна згадати нещодавню ситуацію на заводі Tesla, де через програмний збій робот напав на інженера.


ШІ не єдина річ, яку підтримує Бутерін. Він неодноразово висловлював свою позицію щодо криптоплатежів та його майбутнього. Ще два роки тому експерт обговорював про “недооцінення” переваги криптовалютних платежів порівняно з фіатною валютою, вказуючи на зручність міжнародних платежів і платежів благодійним організаціям як на ключові приклади. З того часу впровадження криптовалютних платежів зросло і, як результат, ми бачимо правдивість слів Віталіка Бутеріна. 


Україна є провідною державою у цій галузі, адже у нас функціонують такі платформи як Corefy, Switchere, Whitepay, завдяки яким можна здійснювати оплату й прийом платежів криптовалютою, а також пожертвування у благодійні організації. За допомогою криптоплатежів за 2023 рік було зібрано понад 500 000 USDT на благодійність. А у січні цього року за підтримки криптобіржі WhiteBIT та Whitepay стало можливим здійснення криптодонатів у Благодійний фонд Сергія Притули. Проте це не єдиний фонд, який можна підтримати криптою. Створений IT-експертами фонд KOLO, а також славнозвісний Благодійний фонд “Повернись Живим” також приймають внески криптовалютою. 


Останні роки взаємодія ШІ та криптовалют популяризується, як результат цьому, ми бачимо ріст кількості ШІ токенів за останній час. Тож розглянемо з вами деякі з них, які наразі є найбільш популярними.


Worldcoin — це протокол із відкритим кодом, спрямований на забезпечення справедливого доступу до глобальної економіки, пропонуючи децентралізовану цифрову ідентифікацію та фінансову мережу. 


Щоб придбати нативний токен Worldcoin(WLD), користувачі повинні виконати сканування райдужної оболонки ока і завантажити додаток World.


Згідно з CoinMarketCap ціна Worldcoin збільшилась на 30% за останній час, що є найвищим показником серед усіх токенів штучного інтелекту, встановивши новий пік у $7,90. Материнська компанія Worldcoin була заснована генеральним директором OpenAI Семом Альтманом, через що деякі трейдери розглядали WLD як ставку на зростання останньої компанії.


Крипто трейдер Altcoin Sherpa пише у своєму X: “На позиції .382 можливий відскок. Проте, ймовірно, почне зростати знову в районі $6”. Він також зазначив, що сам слідкує за цим альткоїном.


Source: AltcoinSherpa/X

За прогнозом CoinCodex ціна найближчим часом може знизитись і досягти $6.62, проте протягом наступного місяця знову почне рости й досягне $6.96 до кінця березня. В той самий час DigitalCoinPrice вважають, що максимальна ціна якої може досягти WLD у наступному місяці сягає $11.98.


Ocean Protocol (OCEAN)


Ocean Protocol - це екосистема на основі блокчейну, яка дозволяє приватним особам і підприємствам легко розблокувати цінність своїх даних та монетизувати їх за допомогою токенів даних (datatokens) на основі ERC-20. За допомогою Ocean Protocol, видавці можуть монетизувати свої дані, зберігаючи конфіденційність та контроль, тоді як споживачі тепер можуть отримати доступ до наборів даних (datasets), які раніше були недоступні або їх важко було знайти. 


Згідно з аналітикою DigitalCoinPrice, Ocean Protocol скоро поб'є свій попередній історичний максимум в $1,94 і буде триматися в діапазоні від $1,50 до $1,56. Аналіз CoinCodex показує, що до 26 лютого 2024 року Ocean Protocol зросте на 14,26% і досягне $0,854980, якщо досягне мети вищої вартості.


TradingView Sourse: WhiteBIT OCEAN Chart станом на 21.02.

Injective (INJ) 


Injective — це блокчейн-платформа, яка привернула увагу завдяки своїм унікальним функціям і значному збільшенню вартості токенів. Це перший блокчейн, який пропонує смартконтракти з автоматичним виконанням, спрямовані на підвищення ефективності децентралізованих програм (dApps) і поєднання елементів штучного інтелекту з децентралізованими фінансами (DeFi)


Крипто інвестор Jelle вважає, що INJ зараз повторно запускає 2-місячний бичачий тренд. І у разі успішного виконання ціна може піднятись до $70.


Source: CryptoJelleNL/X

За останні 7 днів INJ демонструє хороший ріст, збільшившись на 2,53%. Останнім часом INJ демонструє дуже сильний потенціал, і це може бути гарною можливістю для інвестування. Згідно з аналітикою Changelly, ціну можна очікувати на рівні $32,54 та $36,99. CoinCodex вважають, що ціна найближчий тиждень може трішки знизитись до $ 34.57, після чого продемонструє зріст до $ 36.59.Near Protocol (NEAR).


Near Protocol (NEAR) 


NEAR Protocol  це децентралізована платформа, призначена для створення інтернет-додатків. Мережа працює на основі консенсусного механізму підтвердження частки володіння Proof-of-Stake (PoS) під назвою Nightshade, який має на меті запропонувати масштабованість і стабільну комісію. NEAR - це власний службовий токен, який використовується для комісій за обробку транзакцій та зберігання даних, а також для запуску вузлів валідації у мережі за допомогою стейкінгу токенів NEAR.


За останній місяць ціна NEAR зросла на 12,57%, додавши в середньому колосальну суму в $0,42 до поточної вартості. Таке раптове зростання означає, що монета може стати вагомим активом, якщо продовжить зростати. Аналітики Changelly очікують, що мінімальна торгова вартість NEAR може скласти $$2,96, а максимальна може досягти $$3,84 протягом цього місяця. В середньому, очікується, що вартість протоколу NEAR може скласти близько $3,40. Водночас CoinCodex очікує, що протокол NEAR знизиться на -7,32% протягом наступного тижня і досягне $ 3,01.


Fetch.ai (FET)


Fetch.ai (FET)  криптовалюта, що використовує штучний інтелект, щоб допомогти людям автоматизувати завдання. Fetch.ai побудована на основі високопродуктивного сегментованого ledger (комп'ютерна програма для фінансового обліку) та пропонує можливості смартконтрактів для розгортання рішень машинного навчання та штучного інтелекту для децентралізованого розв'язання проблем.


Крипто інвестор Quinten ділиться своїми думками щодо токену: “Я купив $FET на ICO ($0,08) 5 років тому і подвоїв свою позицію, коли він коштував $0,05 у листопаді 2020 року. У цьому хвилі вона подвоїться в 100 разів, дуже ймовірно, що навіть більше. Повна віра в проєкт в кінцевому підсумку окупиться сповна. На хороші речі потрібен час. Я ніколи не вірив у те, що можна розбагатіти за одну ніч. $FET був "занадто молодим" в ніші штучного інтелекту, але створив чудову технологію і зараз має перевагу першопрохідця в найбільш очевидній історії криптовалют. У перші кілька років нікого це не хвилювало, але мене хвилювало.”


В той самий час популярний трейдер TheFlowHorse провівши аналіз криптовалюти вважає, що FET на порозі досягнення нових історичних максимумів. “У найближчі місяці буде сильний ривок.”


Підсумок


Як бачите, штучний інтелект відіграє значну роль у крипто індустрії. Віталік Бутерін, як постійний генератор гарних ідей, знайшов ще одне застосування ШІ для блокчейнів. Якщо ШІ дійсно так добре справляється з помилками блокчейну, це може значно полегшити роботу розробникам у майбутньому.


Важливо зазначити, що стаття не є фінансовою рекомендацією, а теоретичним базисом для вашого практичного трейдингу. Завжди проводьте власне дослідження ринку та будьте уважними при виборі опції для інвестування.

Залишити коментар

Публікації автора

Прогнози Помпліано: ШІ, біткоїн і нові можливості на фінансовому ринку

Інвестиції

Прогнози Помпліано: ШІ, біткоїн і нові можливості на фінансовому ринку

Інвестиції

Штучний інтелект та блокчейн стали ключовими гравцями у трансформації різних сфер життя. Зокрема, про перетин цих двох технологій вже давно говорять п...

04.07.24

519

0
Інтерв'ю з Ваншикою Шріваставою про майбутнє блокчейну та сучасні тренди індустрії

Інвестиції

Інтерв'ю з Ваншикою Шріваставою про майбутнє блокчейну та сучасні тренди індустрії

Інтерв'ю

У світі технологічні інновації формують майбутнє, відкриваючи нові можливості різних галузей. Технологія блокчейн – одна з таких інновацій, яка вже ма...

28.06.24

542

0
Криптовалюти та майбутнє: погляди гендиректора Circle

Інвестиції

Криптовалюти та майбутнє: погляди гендиректора Circle

Інвестиції

Джеремі Аллер, CEO Circle, управляє компанією, що стоїть за стейблокіном USDC, вже 11 років. Нещодавно він заявив, що зараз найбільш оптимістично нала...

25.06.24

505

0
NFT-сертифікати: новий підхід до захисту освітніх документів в Україні

Інвестиції

NFT-сертифікати: новий підхід до захисту освітніх документів в Україні

Інвестиції

Розвиток Web3 став значною тенденцією у світі інноваційних технологій. Незважаючи на те, що в Україну ця концепція прийшла пізніше, ніж в інші європей...

11.06.24

456

0

Актуальне

Фінтех-компанія відправляет літаки з готівкою в Зімбабве

Аналітика

Фінтех-компанія відправляет літаки з готівкою в Зімбабве

Аналітика

Принаймні раз на місяць, а іноді навіть тричі на тиждень, приватний літак приземляється в безпечній частині міжнародного аеропорту імені Роберта Габрі...

18.07.24

299

0
Регулятор Гонконгу планує режим ліцензування для стейблкойн-компаній

Інвестиції

Регулятор Гонконгу планує режим ліцензування для стейблкойн-компаній

Інвестиції

Гонконг планує запровадити режим ліцензування для емітентів стейблкойнів, чиї токени посилаються на ціну фіатних валют, повідомив де-факто центральний...

18.07.24

291

0
Інвестування в NFT: чи є це майбутнім криптосвіту чи лише тимчасовий тренд

Інвестиції

Інвестування в NFT: чи є це майбутнім криптосвіту чи лише тимчасовий тренд

Інвестиції

Сфера NFT-токенів стала одним із головних трендів 2021 року. Вона з'явилася нібито нізвідки (хоч формат й існує з 2014 року) та викликала хвилю ажіот...

17.07.24

243

0
Підпишіться на нас

Раз на тиждень ми будемо надсилати Вам найцікавіші новини тижня

Конфіденційність гарантована

Популярні статті

Гранти для підтримки ідей та бізнесу 2024

Гранти для підтримки ідей та бізнесу 2024

В Україні можна отримати грант на бізнес чи реалізацію ідеї. Війна не зупинить зростання економіки та прогрес в розвитку нашої країни. Розповідаємо пр...

15.01.24

2 993

1
10 головних фінтех-інновацій, які ви повинні знати

Інновації

10 головних фінтех-інновацій, які ви повинні знати

Fintech

Фінансові технології або фінтех - це більше, ніж просто модне слово у світі фінансових послуг. Користувачі, а також підприємства наздоганяють тенденці...

12.10.23

2 401

1
Топ бізнес-ідей для підприємців-початківців

Бізнес

Топ бізнес-ідей для підприємців-початківців

Якщо ви подумуєте про початок бізнесу, вам слід подумати, чи відповідає ваша ідея тому, як люди живуть і підходять до своєї роботи. Якщо ви зможете ви...

28.09.23

2 258

1
Макдональдс: Гамбургери на першому плані, але нерухомість - основа доходу

Макдональдс: Гамбургери на першому плані, але нерухомість - основа доходу

Чи знали ви, що найбільша мережа закладів швидкого харчування, "Макдональдс", насправді отримує велику частину своїх прибутків від нерухомості? За ві...

08.11.23

2 232

1
Головні біотехнологічні інновації 2023 року

Головні біотехнологічні інновації 2023 року

BioTech

У світі біотехнології кожен рік приносить приголомшливі інновації та переломні моменти, що сприяють розв'язанню складних проблем і поліпшенню якості ж...

06.10.23

1 927

0

 

Опитування
У якій соцмережі ви проводите найбільше часу?
Facebook
11% (25)
Instagram
7% (16)
TikTok
10% (23)
Telegram
27% (62)
Youtube
26% (59)
Twitter
2% (5)
А що це?
17% (38)
Залишити коментар

Натиснувши «Прийняти всі cookie-файли» ви погоджуєтесь на розміщення всіх cookie-файлів на вашому пристрої. Ви можете змінювати налаштування cookie-файлів або відкликати вашу згоду на їх використання у будь-який час натиснувши на «Налаштування cookie-файлів».